Intel potwierdził wyciek swego zastrzeżonego kodu źródłowego

Intel potwierdził, że kod źródłowy „Alder Lake BIOS” został udostępniony przez osobę trzecią na anonimowym portalu 4chan i należącej do Microsoftu platformie deweloperskiej Github.

JiahuiH/ Flickr

Kod źródłowy Intela „Alder Lake BIOS' został zamieszczony na anonimowej stronie 4chan i platformie deweloperskiej open source Github, w pliku o rozmiarze 6 GB, zawierającym narzędzia i kod do budowania i optymalizacji obrazów 'BIOS/UEFI'. Praca kodu 'BIOS/UEFI' komputera polega na inicjalizacji sprzętu przed załadowaniem systemu operacyjnego.

Opublikowana treść zawiera kod Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) dla Alder Lake, procesorów firmy12. generacji, która została pierwotnie zaprezentowana w listopadzie 2021 roku.

Zobacz również:

W oświadczeniu udostępnionym Tom;s Hardware, Intel poinformował, że wyciek nie ujawnia „żadnych nowych luk w zabezpieczeniach, ponieważ nie polegamy na obfuskacji informacji jako środka bezpieczeństwa”.

Oprócz kodu UEFI, ujawnione dane zawierają mnóstwo plików i narzędzi, z których część wydaje się pochodzić od dostawcy firmware’u, Insyde Software.

Dokładne szczegóły dotyczące natury włamania, w tym jego pochodzenia, są niejasne. Istnieją przesłanki, że repozytorium zostało stworzone przez pracownika LC Future Center, chińskiego producenta komputerów i laptopów.

Źródło: The Economist Times, The Hackers News

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200