Intel i fundusze venture capital zainwestują 3,5 mld USD

W tym celu Intel podpisał porozumienie z 24 funduszami. Taką kwotę chcą one w ciągu dwóch lat zainwestować w amerykańskie firmy technologiczne.

Paul Otellini, prezes Intela ogłosił także, że Intel jest jedną z 17 amerykańskich korporacji, które będą zatrudniać młodych Amerykanów kończących w tym roku studia. W efekcie zatrudnienie ma znaleźć ponad 10 tys. osób. Poza Intelem zatrudniać mają także: Accenture, Adobe Systems, Cisco Systems, Dell, EMC, Google, Hewlett-Packard, Microsoft i Yahoo.

"Musimy mieć klarowną, spójną strategię promocji innowacyjnych rozwiązań i inwestycji w start-upy. Są rzeczy, które biznes może i powinien zrobić niezależnie od działań rządu. Błędem byłoby pozostawienie inżynierów i naukowców samym sobie po skończeniu przez nich uczelni wyższych" - przekonuje Paul Otellini.

Inwestycje w wysokości 3,5 mld USD, z czego sam Intel zamierza przeznaczyć 200 mln USD, mają być przeznaczone na wsparcie rozwoju "zielonych" technologii, biotechnologii i teleinformatyki. W ostatnich latach znacząco spadła wielkość inwestycji amerykańskich funduszy venture capital z 30 mld USD w 2007 r. do ok. 18 mld USD w roku ubiegłym.

"Fundusze venture capital to krwioobieg dla innowacyjnych firm, dlatego, że dostarczają one nie tylko fundusze, ale także wiedzę i doświadczenie. Tymczasem recesja zaś doprowadziła, że wiele osób - z niezwykłymi, innowacyjnymi pomysłami - znalazło się na ulicy. Trzeba im pomóc" - mówi Dan Olds, analityk The Gabriel Consulting Group.

Zapraszamy na stronę poświęconą ludziom z pomysłami, innowacyjnym projektom i funduszom na ich sfinansowanie w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200