IFA 2021 odbędzie się we wrześniu w Berlinie. 80% powierzchni już zarezerwowanych

Ze względu na to, że szczepionki na Covid-19 są wprowadzane coraz szerzej i zyskujemy coraz więcej zaszczepionych osób, organizatorzy targów IFA 2021 postanowili, że "wrócą na pełną skalę". We wrześniu odbędzie się impreza, która nie będzie eventem online. Targi odbędą się tradycyjnie w Berlinie.

IFA 2021 nie będzie organizowana online. Powrót do normalności? / Fot. Unsplash.com

IFA 2021 nie będzie organizowana online. Powrót do normalności? / Fot. Unsplash.com

W ubiegłym roku IFA 2020 nie odbyła się całkowicie online. W przeciwieństwie do większości zeszłorocznych wydarzeń, IFA 2020 oferowała opcję "Special Edition" dla niektórych osób, aby te mogły się jednak spotkać na żywo.

W tym roku IFA 2021 odbędzie się natomiast w sposób tradycyjny. Organizatorzy wyjawili nawet, że ponad 80% powierzchni wystawowych zostało już zarezerwowanych, a do końca maja będzie to już 100%. "Świat jest na dobrej drodze do wyjścia z pandemii. IFA Berlin ma się odbyć już jako prawdziwe wydarzenie, na pełną skalę, w dniach 3-7 września 2021 r. Zainteresowanie ze strony marek, producentów i sprzedawców detalicznych jest ogromne" - twierdzą przedstawiciele targów na oficjalnej stronie www.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld

Sprawdź: DuckDuckGo

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów będzie jednak priorytetowe. Organizatorzy zapowiadają, że będą współpracować z urzędnikami i specjalistami ds. zdrowia, aby opracować odpowiednią koncepcję, która zapewni bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak i wystawcom. Na razie jednak nie podają żadnych szczegółów.

Co ciekawe, targi Mobile World Congress również odbędą się w tym roku jako in-person experience, czyli stacjonarnie. Te jednak są organizowane między 28 czerwca a 1 lipca, czyli już niedługo. Firmy takie jak Facebook, Oracle, Nokia, Sony i Ericsson nie są przekonane co do bezpieczeństwa - ich zdaniem to jeszcze za wcześnie, aby decydować się na spotkania na żywo. Z tego powodu ogłosiły, że pomijają imprezę.

Pobierz: Chrome

Z kolei imprezy amerykańskie póki co odbywają się online. Google I/O zostanie zorganizowane całkowicie online, podobnie jak targi gamingowe E3 2021. Amerykańscy organizatorzy uważają, że na razie jest jeszcze za wcześnie i nie chcą ryzykować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200