IBM integruje lokalne systemy IT z publicznymi i prywatnymi chmurami

Big Blue zaprezentował nową integracyjną platformę muli-cloud, która pomaga firmom zarządzać danymi oraz zabezpieczać je i integrować bez względu na to, gdzie się znajdują: na miejscu w aplikacjach lokalnych, w chmurze prywatnej czy też w chmurze publicznej.

To ważna platforma, gdyż wiele firm napotyka poważne trudności chcąc integrować starsze aplikacje uruchamiane w lokalnym centrum danych z usługami IT oferowanymi im przez chmury. Nowa platforma IBM – której nadano nazwę Cloud Integration Platform - wychodzi im naprzeciw.

Zainteresowanie chmurami ciągle bowiem rośnie. Należący do IBM Institute for Business Value szacuje, że do 2021 roku 98% procent firm zamierza wdrożyć w swoich systemach IT architekturę hybrydową. Jednocześnie tylko 38% przyznaje, że będzie wtedy dysponować narzędzia potrzebnymi do obsługi takiego środowiska.

Zobacz również:

Big Blue zapewnia, że nowa platforma pozwala firmom bezpiecznie łączyć aplikacje, oprogramowanie i usługi pochodzące od dowolnych dostawców, niezależnie od tego gdzie są te wszystkie rozwiązania, skracając w ten sposób w znaczący sposób czas potrzebny na ich zintegrowanie.

Cloud Integration Platform bazuje na dwóch podstawowych produktach. Pierwszym produktem jest oprogramowanie middleware MQ Series (wcześniej znane pod nazwą IBM WebSphere MQ; pakiet oprogramowania do przesyłania komunikatów; ang. MOM - Message Oriented Middleware), a drugim Kafka (usługa przesyłania i obsługi komunikatów zbudowana na bazie systemu Apache Kafka).


TOP 200