Huawei zapewnia, że jego mobilny OS nie będzie konkurować z Androidem

W Sieci pojawiły się niedawno informacje o tym, że przygotowywany przez Huawei mobilny system operacyjny może w przypadku zaostrzenia się wojny handlowej między Chinami i USA zarządzać produkowanymi przez tę firmę smartfonami i stawić czoła systemowi Android. Jednak ostatnie wypowiedzi przedstawicieli tej firmy wydają się świadczyć o tym, że tak się nie stanie.

Na początek uwagą ogólna dotycząca nazwy systemu, o którym mówimy. Otóż na dzisiaj nie wiadomo, jaką ostatecznie przybierze on nazwę, ponieważ wcześniej był on znany pod nazwami Ark albo Harmony, ale ostatnio Huawei zarejestrował to oprogramowanie w kilku krajach po nazwą HongMeng.

O tym, że system HongMeng będzie być może konkurować w przyszłości z Androidem, pisaliśmy niedawno tutaj. Wracając do tematu: chińska agencja informacyjna Xinhua (dosł. Nowe Chiny), przeprowadziła w zeszłym tygodniu wywiad z Catherine Chen (wiceprezes zarządu Huawei), w którym twierdzi ona iż oprogramowanie HongMeng w żadnym przypadku nie będzie konkurować na rynku smartfonów z Androidem, gdyż było od początku projektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych.

Zobacz również:

  • Jakie smartfony sprzedają się w Europie?
  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group
  • Google aktualizuje Chrome w związku z luką typu Zero-Day

I tak system HongMeng może według niej zarządzać np. mobilnymi czujnikami instalowanymi w sieciach IoT (Internet rzeczy) czy generalnie mobilnymi urządzeniami stosowanymi w przemyśle.

Wydaje się, że słowa wypowiedziane przez jedną z decydujących o przyszłej strategii Huawei osób - jaką jest niewątpliwie Catherine Chen – świadczą o tym, że chińska firma zdała sobie sprawę z tego, że na dłuższą metę jej mobilny system operacyjny nie ma większych szans w starciu z Androidem i z Google (czyli firmą, która jest tak naprawdę dysponentem tego systemu) trzeba się po prostu zacząć układać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200