Huawei potwierdza – mamy przygotowany plan B przewidujący wdrożenie do użytku rodzimego systemu operacyjnego

Szef działu konsumenckiego Huawei (Richard Yu) powiedział, że firma pracuje od jakiegoś czasu nad własnym systemem operacyjnym zarządzającym smartfonami i będzie gotowa zacząć go wdrażać już pod koniec tego roku. Ma on zastąpić systemy opracowane przez firmy Google i Microsoft, i na początek zostanie wprowadzony do urządzeń sprzedawanych w Chinach.

Po kilku miesiącach system powinien się pojawić również w urządzeniach mobilnych sprzedawanych w innych krajach na całym świecie. Razem z prezentacją rodzimego systemu operacyjnego, Huawei zamierza uruchomić własny sklep z aplikacjami, noszący nazwę App Gallery.

Huawei zdecydował się na taki krok mając świadomość tego, że w pewnym momencie może zostać odcięty całkowicie od systemu Android. Google podjął już nawet pewne kroki (pisaliśmy o tym tutaj) które spowodują, że Huawei nie będzie mieć dostępu do kolejnych edycji systemu Android czy poprawek zwiększających bezpieczeństwo oraz produktywność starszych wersji systemu.

Zobacz również:

Jednocześnie Richard Yu przyznał, że Huawei wolałaby nie wdrażać własnego systemu operacyjnego, ale jest do tego zmuszony na skutek działań podejmowanych przez administrację USA. To właśnie dlatego korporacja miała przygotowany od jakiegoś czasu plan B i obecnie nadszedł stosowny moment, aby zacząć go realizować.


TOP 200