Hinduskie firmy walczą o talenty IT

Hinduscy profesjonaliści IT wolą pracować w międzynarodowych koncernach niż w krajowych przedsiębiorstwach - wynika z raportu IDC India.

W badaniu uczestniczyło niemal 3 tys. hinduskich specjalistów IT, którzy mieli wymienić 20 wymarzonych pracodawców. Na pierwszych miejscach pojawiły się głównie firmy zagraniczne, posiadające w Indiach swoje oddziały, podczas gdy np. trzeci pod względem wielkości hinduski producent oprogramowania, Wipro, w ogóle nie znalazł się na liście.

Wyniki ankiety to zła wiadomość dla hinduskich firm, które próbują konkurować z międzynarodowymi rywalami o zatrudnianie talentów i walczą z niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej.

Zobacz również:

  • Nowy członek zarządu Microsoft
  • Gdy dwa monitory to za mało - stanowisko pracy dla sektora IT
  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie

Najlepszym hinduskim pracodawcą okazał się Tata Consultancy, na drugim miejscu znalazł się jego lokalny konkurent, HCL Infosystems. Jeden z największych hinduskich producentów oprogramowania, Infosys spadł z miejsca czwartego na ósme. Wśród najlepszych pracodawców respondenci wymieniali międzynarodowe koncerny takie jak: IBM, Capgemini, Sun Microsystems, CSC, iGate, Synechron, Tavant Technologies, Sun.

Dla pracowników najważniejsze zalety miejsca pracy to: możliwości rozwoju kariery, zapewnienie równowagi między pracą a życiem osobistym, kultura firmy, pewność zatrudnienia i dostęp do najnowszych zdobyczy technologii. Wysokość pensji znalazła się na siódmym miejscu. Średni roczny wzrost wynagrodzeń w Indiach w branży IT to 15-20%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200