Gra o praktykę

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jako pierwsza uczelnia w Polsce została oficjalnym partnerem edukacyjnym Epic Games, producenta silnika Unreal.

Studenci specjalności Gry komputerowe na informatyce I stopnia korzystają dzięki temu z pełnych wersji programów, na których mogą się uczyć sztuki projektowania gier, programowania czy level designu.

„Oficjalna współpraca z Epic Games to szansa rozwoju specjalności Gry komputerowe na Wydziale Inżynierii w AFiBV. To idealne narzędzie do tworzenia gier mobilnych oraz 2 i 3D, a także do projektowania wszelkiego rodzaju wizualizacji, projektów architektonicznych i symulacji. To ważne, ponieważ pokazuje, w jak wielu dziedzinach może odnaleźć się informatyk znający się na programowaniu i projektowaniu gier. Co więcej, studenci AFiBV mają zapewnione konsultacje z ekspertami z Epic Games” – mówi Aleksander Sierżęga z Simulation Games Manufacture, kierownik specjalności Gry komputerowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Zobacz również:

  • Najnowszy trend - job boomeranging
  • Ta gra wideo pomoże użytkownikom Twittera chronić swoje dane

Zajęcia są częściowo prowadzone przez ekspertów z Simulation Games Manufacture. Studenci nie tylko uczą się projektowania i programowania czy tworzenia scenariuszy, ale także poznają przemysł gier z biznesowego punktu widzenia – uczestniczą w zajęciach z zarządzania projektami i własnością intelektualną czy pozyskiwania licencji. W SGM biorą udział w game jamach – kilkunastogodzinnych sesjach projektowania gier. Najlepsi studenci realizują praktyki w SGM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200