Google szykuje się do dużej migracji danych użytkowników

Wyszukiwarkowy gigant będzie przenosić dane użytkowników Fitbita. Przy okazji zmusi ich do korzystania z kont Google.

Nieco ponad dwa lata temu wyszukiwarkowy gigant zakupił jedną z popularniejszych firm rozwijających urządzenia ubierane. Fitbit został zakupiony przez Google w momencie, gdy usługi i urządzenia wykorzystywane były przez ponad 29 milionów użytkowników w 100 krajach na całym świecie.

Użytkownicy Fitbit muszą zaprzyjaźnić się z kontem Google
Źródło: Kamil S / Unsplash

Użytkownicy Fitbit muszą zaprzyjaźnić się z kontem Google

Źródło: Kamil S / Unsplash

Fitbit został pozyskany w celu rozwoju własnego zegarka Google Pixel Watch oraz nowych wersji systemu operacyjnego WearOS, ale pracownicy Fitbit nadal rozwijają swoje usługi i sprzęt.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android

Po okresie przejściowym Google poinformowało o planach w stosunku do użytkowników platform Fitbit. Firma z Moutain View przekazała, że wszystkie usługi rozwijane przez Fitbit zostaną zdezaktywowane do 2025 roku. Od wakacji 2023 roku rozpocznie się proces migracji użytkowników usług Fitbit na serwery rozwiane przez Google. Użytkownicy otrzymają monit zachęcający do migracji danych do konta Google. Nowi użytkownicy nie będą już mogli stworzyć konta Fitbit. Zostaną zmuszeni do podłączenia konta Google.

Począwszy od wakacji Google rozpocznie również kampanię promocyjną migrację do konta Google, która będzie przedstawiać zalety tego rozwiązania. Wyszukiwarkowy gigant będzie kładł nacisk na bezpieczeństwo przechowywania danych oraz możliwość scentralizowanego zarządzania wszystkimi informacjami przetrzymywanymi przez Google z poziomu Centrum Prywatności Google.

Google obiecuje, że będzie nadal utrzymywać dane Fitbit oddzielone i niezależne od danych Google Ads. Producent obiecuje, że nadal będziesz oferować dostęp do wszystkich historycznych danych o zdrowiu i samopoczuciu z aplikacji Fitbit.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200