Google pozwoli na łatwiejsze zarządzanie flotą na odcinkach last-mile

Google wprowadza nowe narzędzia logistyczne. Mają zapewnić optymalizację procesu dostaw - szczególnie w kontekście odcinków last-mile.

Google zapewni narzędzia dla logistyki / Fot. Chuttersnap, Unsplash.com

Google zapewni narzędzia dla logistyki / Fot. Chuttersnap, Unsplash.com

Google wprowadza dwa nowe rozwiązania do zarządzania flotą dla firm logistycznych. Poprawią wyniki dostaw operatorów flot - tak przynajmniej obiecuje producent.

Zobacz: 7zip

Zobacz również:

  • Cyberbezpieczeństwo coraz ważniejsze dla branży logistycznej
  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze

Nowe rozwiązania nazywają się Last Mile Fleet z Google Maps oraz Cloud Fleet Routing API z Google Cloud. Umożliwiają firmom usprawnianie podróży na ostatniej mili, dzięki wszechstronnemu zakresowi funkcji mapowania, wyznaczania tras i analiz. Dla wyjaśnienia dodajmy, że ostatnia mila to proces związany z dostarczeniem towaru z centrum logistycznego do odbiorcy końcowego.

Najnowsza usługa Google'a to rozszerzenie narzędzia Google Maps On-demand Rides & Deliveries dla urządzeń mobilnych, które zostało wprowadzone na rynek w 2020 r. Oprogramowanie koncentruje się na realizacji dostaw i umożliwia operatorom flot lepszą optymalizację różnych etapów dostaw na ostatnim odcinku.

Sprawdź: Filetracker

Rozwiązanie flotowe działa w parze z drugim - interfejsem Cloud Fleet Routing API, który pomaga w planowaniu tras, automatyzuje wiele zadań przy obsłudze floty i zapewnia operatorom możliwość określenia, w jaki sposób paczki są przydzielane i sekwencjonowane do dostawy. Ponadto firmy ustawią ograniczenia, w tym harmonogramy dostaw, rozmiary paczek i pojemności pojazdów.

Cloud Fleet Routing API pomoże również przewoźnikom w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, minimalizując emisje CO2 z obliczeń (ang. minimizing CO2 emissions from computing), a także optymalizując przejazdy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200