Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Po ostatnich aktualizacjach Google Meet można dojść do wniosku, że usługa chce stać się platformą do streamingu filmów, gier i innych treści.

Rozmowy online jak streaming treści / Fot. Sigmund, Unsplash.com

Rozmowy online jak streaming treści / Fot. Sigmund, Unsplash.com

Google Meet wprowadzi funkcję do strumieniowanego przesyłania i udostępniania dowolnych treści wideo. Narzędzie ma zapewniać integrację z takimi platformami jak YouTube i Spotify, a także z grami mobilnymi, np. UNO! Mobile. Całość zyska nazwę "live sharing" - Google unika tutaj słowa streaming na rzecz "dzielenia się".

W praktyce pojawienie się nowej funkcji oznacza, że będziemy mogli przesyłać strumieniowo filmy z YouTube w gronie znajomych czy współpracowników w trakcie calla na Google Meet. Problemem nie będzie też rozgrywka w różne gry mobilne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rozwiązania Apple SharePlay.

Zobacz również:

  • Spotify całkowicie porzuca wsparcie dla Car Thing

Sprawdź: Windows 11

Nowa funkcja powinna być już dostępna w zakładce "Activities" (działania). Możemy z tego poziomu udostępniać treści, klikając na ikonę wybranego medium, np. Spotify.

Aktualizacja trafi do Google Meet w sierpniu br. Najpierw pojawi się na urządzeniach mobilnych, a później na pozostałych sprzętach. Trzeba natomiast zauważyć, że niektóre funkcje aplikacji są dostępne tylko dla użytkowników premium, w tym integracja ze Spotify. Oznacza to, że osoby korzystające z darmowej wersji nie zobaczą u siebie nowej funkcji.

Google Meet w wersji bardzie konsumenckiej

Google dąży do tego, aby wprowadzić więcej funkcji społecznościowych do rozwiązania Google Meet. Aplikacja ma pozwalać na natychmiastowe rozmowy wideo np. z całą grupą współpracowników lub na połączenia w powtarzającym się, zaplanowanym czasie. Z kolei przed dołączeniem do spotkania będziemy mieć chwilę na zmianę tła lub zastosowania innych efektów wizualnych, by następnie - już w trakcie rozmowy - korzystać z czatu i podpisów, by uzyskać więcej sposobów uczestnictwa.

Zobacz: PDF Joiner

Google zdaje sobie sprawę, że coraz więcej osób pracuje zdalnie i chce zapewniać odpowiednie narzędzia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200