Google Maps również pomaga walczyć z koronawirusem

Usługa Google Maps została wzbogacona o nowe funkcje, dzięki którym jej użytkownicy mogą podróżować biorąc pod uwagę różnego rodzaje utrudnienia jak i uwarunkowania związane z pandemią koronawirusa.

A jest to ważne, gdyż planując obecnie podróż kierowcę mogą czekać różnego rodzaju niespodzianki (czytaj utrudnienia) związane z pandemią, które powodują iż czas podróży może się nieraz znacznie wydłużyć. Dzięki nowym funkcjom użytkownik nie zostanie przez nie zaskoczony i dotrze do celu bezpieczny i na czas.

Nowa wersja Google Maps zawiera np. rozwiązania, dzięki którym użytkownicy zobaczą ostrzeżenia wysyłane przez lokalne służby drogowe, które informują ich o ewentualnych ograniczeniach (np. blokadach) istniejących na określonej trasie prowadzącej do celu. Mogą też sprawdzą czy na danej trasie istniej duży tłok, co w dobie zagrożenia związanego z możliwością zakażenia się koronawirusem jest cenną informacją.

Zobacz również:

  • Yandex pod kontrolą Kremla
  • Zaktualizowane Mapy Apple debiutują w Polsce!

Ponadto użytkownicy usługi Google Maps odbierają przypomnienia informujące ich o aktualnych zasadach sanitarnych obowiązujących w danym miejscu, które zamierzają odwiedzić lub przez które przejeżdżają.

Z kolei użytkownicy transportu publicznego mogą sprawdzać czy wybrany przez nich pojazd jest bardzo zatłoczony, co dotyczy również przystanków czy peronów, na które mają zamiar udać się. Informacje takie są aktualne, gdyż są na bieżąco generowane i wysyłane do aplikacji Google Maps przez użytkowników korzystających w danym momencie z jej usług.

Nowe funkcje zostały wprowadzone do aplikacji Google Maps uruchamianych na obu mobilnych platformach (Android i iOS) i są na razie dostępne w kilkunastu wybranych przez Google krajach (na naszym kontynencie jest to Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Wielka Brytania, a na pozostałych Argentyna, Brazylia, Indie, Kolumbia, Meksyk, Tajlandia i USA) Nie liście tej nie ma Polski, ale można mieć nadzieję iż z czasem z funkcji tych będą mogli skorzystać użytkownicy samochodów (jak również rowerów oraz piesi) podróżujący po naszym kraju.

Na koniec warto przypomnieć, że usługa Google Maps obchodziła na początku lutego tego roku swoje okrągłe urodziny – narodziła się 15 lat temu. Aby uczcić tę okrągłą rocznicę, Google wprowadziło wtedy do niej nowe opcje, zmieniło ikonę i generalnie odświeżyło ją. Więcej o tym pisaliśmy wtedy tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200