Google Apps od teraz z wyszukiwaniem w logach e-mail

Google udostępnił administratorom Google Apps nową funkcję - przeszukiwanie logów wiadomości wysyłanych i odbieranych za pomocą konta Gmail. Przedstawiciele firmy mówią, że narzędzie to stworzone zostało w odpowiedzi na prośby użytkowników

"Gmail Log Search pozwoli na szybsze uzyskiwanie odpowiedzi na pytania w stylu: co stało się z odebranymi/wysłanymi wiadomościami? Czy jakaś wiadomość została uznana za spam? Którzy użytkownicy otrzymali tego konkretnego e-maila? Dzięki nowej funkcji Google Apps administratorzy zyskają możliwość równie sprawnego przeglądania i przeszukiwania logów wiadomości, jak w przypadku standardowych, wdrażanych w firmowej infrastrukturze, systemów poczty elektronicznej" - tłumaczy Priya Mathew, specjalistka z Google, w firmowym blogu.

Nowa funkcja umożliwia przeszukiwanie zasobów pocztowych z uwzględnieniem wielu różnych parametrów - tematów, nadawców, odbiorców, czasu wysyłki, statusu dostarczenia itp.

Wdrażanie nowego narzędzia - zbudowanego w oparciu o chmurową usługę Google BigQuery - rozpoczęło się wczoraj. W ciągu kilku tygodni powinno ono być dostępne dla wszystkich użytkowników Google Apps.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200