Goniąc za nieuchwytną informacją w sieci

Francuski CNAMTS odchodzi od papieru

Jednym z najciekawszych wdrożeń ostatnich miesięcy w tym obszarze jest CNAMTS, francuski narodowy fundusz pracowniczych ubezpieczeń zdrowotnych, który wdrożył EMC Documentum xCP, zmniejszając koszty przetwarzania dokumentów papierowych. CNAMTS zarządza ubezpieczeniem zdrowotnym prawie 55 milionów ludzi mieszkających we Francji, wymieniając informacje z ubezpieczonymi, pracownikami i instytucjami świadczącymi usługi zdrowotne. Wdrożenie w CNAMTS jest największym projektem zarządzania treścią we francuskim sektorze publicznym. Oparty na Documentum xCP system DIADEME pozwala automatycznie klasyfikować i rozpoznawać osiemnaście podstawowych typów dokumentów (takich jak: zgłoszenie wypadku, odpis aktu urodzenia, wypis ze szpitala), wyławiać z nich istotne informacje, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, i wykorzystywać je do indeksowania dokumentów i nadawania im dalszego biegu. Każdego dnia do systemu wprowadzanych jest ponad 1 milion kolejnych stron. Docelowo system ma przetwarzać prawie 3 miliony stron dziennie i pozwolić CNAMTS na odejście od dokumentacji papierowej i poprawę jakości obsługi klientów.

EMC i Microsoft

Współpraca EMC z Microsoftem nadal się rozwija. W tym roku EMC udostępniła szereg swoich produktów poprzez interfejsy Outlooka i SharePointa, co ułatwia korzystanie z systemów EMC, a jednocześnie pozwala na wykorzystanie dedykowanych rozwiązań zarządzania informacją nieustrukturyzowaną.

EMC dysponuje w tej chwili pełnym wachlarzem produktów zarządzania danymi nieustrukturyzowanymi w całym cyklu ich życia w organizacji, ale tworzy ogniwa umożliwiające łączenie jej produktów z produktami innych firm. EMC, IBM i Microsoft opracowały wspólnie standard interoperacyjności systemów zarządzania treścią, który ma być wspólnym standardem wymiany danych w ramach usług webowych. Dostępna jest w tej chwili pierwsza wersja specyfikacji standardu Oasis.

Kredyty, polisy i reklamacje

Platforma xCP umożliwia zarządzanie przypadkami (case management), łącząc zarządzanie treścią z automatyzacją procesów biznesowych. xCP wykorzystywany jest dziś najczęściej w bankach, firmach ubezpieczeniowych i instytucjach rządowych, pozwala zautomatyzować proces podejmowania decyzji wymagających wzięcia pod uwagę szeregu informacji - na przykład decyzji o przyznaniu kredytu podejmowanej przez kilku pracowników banku na podstawie dokumentów dostarczonych przez wnioskodawcę, decyzji o wydaniu polisy ubezpieczeniowej lub przyznaniu zapomogi ubiegającemu się o nią obywatelowi. Systemy case management przydatne są również przy rozpatrywaniu reklamacji klientów.

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?

TOP 200