Gigabitowe routery WLAN firmy Netgear

Netgear jako jedna z pierwszych firm wprowadza na polski rynek bezprzewodowe routery pracujące zgodnie z nowym standardem Wi-Fi 802.11ac. Są to dwa routery oznaczone symbolami R6300 i R6200, które transferują dane drogą radiową trzy razy szybciej niż standardowe routery bezprzewodowe.

Dwuzakresowy router R6300 pracuje w paśmie 5 GHz i przesyła dane z szybkością od 450 Mb/s do 1,3 Gb/s, pozostając jednocześnie kompatybilny z urządzeniami 802.11n. Drugi z modeli (R6200) pracuje nieco wolniej - gwarantuje transfer danych z szybkością od 300 do 867 Mb/s. Oba urządzenia działają w technologii Dual Band i mogą wykorzystywać oba pasma częstotliwości: 2,4 lub 5 GHz.

Dostępna w obu routerach funkcja ReadySHARE umożliwia podłączenie do nich dowolnego urządzenia zawierającego port USB. Może to być laptop, iPad, iPhone czy inny smartfon korzystający z łącza internetowego. Routery wyposażone są w aplikację NETGEAR Genie, dzięki której można do nich podłączyć tablet, smartfon czy laptopy, bez konieczności instalacji oprogramowania z płyty CD.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych

Urządzenie umożliwia kontrolę rodzicielską nad przeglądanymi stronami oraz oferuje dedykowany dostęp do sieci wybranym gościom z zachowaniem ochrony bezpieczeństwa sieci Wi-Fi w standardzie WPA/WPA2.

Oba modele routerów firmy Netgear będą dostępne na polskim rynku od czerwca. Cena modelu R6300 to ok. 700 zł, a R6200 ma kosztować ok. 630 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200