GeForce 8800 GTX/GTS - graficzna rewolucja

Czas na nową jakość w grafice dla PC - NVIDIA przeprowadziła prawdziwą rewolucję wśród kart graficznych. Nowe modele z procesorami GeForce 8800 zrywają z poprzednią architekturą, są w pełni zgodne z DirectX 10 i oferują średnio dwukrotnie wyższą wydajność niż najszybsze dotychczasowe karty. Koniec z liczeniem pixel i vertex shaderów - po raz pierwszy z kartach GeForce zastosowano zunifikowane jednostki przetwarzania. Testom poddaliśmy także pierwszy komputer wyposażony nie tylko w nową kartę lecz także nową płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce 680i oraz 4-rdzeniowym procesorem Intela.

GeForce 8800 GTX/GTS - graficzna rewolucja
Najważniejszą zmianą w nowych modelach jest rezygnacja z określonej liczby jednostek przetwarzania wierzchołków, pikseli, itp. Nowe modele w zależności od wersji dysponują 128 lub 96 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Zasoby te są dynamicznie przydzielane w zależności od tego czy w danym momencie aplikacja wymaga zwiększonej wydajności przetwarzania wierzchołków, pikseli, geometrii czy np. fizyki. NVIDIA wprowadziła także technologię GigaThread, która - jak twierdzi producent - pozwala przetwarzać przez procesor graficzny tysiące wątków jednocześnie i to bez żadnych opóźnień w ich wykonywaniu. Procesory wykonane są w procesie technologicznym 90 nm.

GeForce 8800 GTX/GTS - graficzna rewolucja

Topowy model GeForce 8800 GTX

GeForce 8800 GTX/GTS - graficzna rewolucja

GTX wymaga podłączenia dwóch gniazd zasilania. Zalecany zasilacz (dla komputera) to solidne 450W

Zobacz również:

  • Superkomputer do obliczeń AI od Nvidia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200