Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?

Znamy planowaną lokalizację polskiej lokalnej strefy Amazon Web Services (AWS). Powstanie ona w Warszawie.

fot. Pixabay

O planach AWS dotyczących utworzenia nowych stref lokalnych pisaliśmy już wcześniej w Computerworld.

Dziś uzupełniamy wcześniejsze informacje o miejscu lokacji serwerów AWS w Polsce. Strefy lokalne AWS to rodzaj infrastruktury, w którym usługi AWS, takie jak moce obliczeniowe, pamięć masowa, bazy danych usługi kontenerowe i inne, znajdują się bliżej lokalnych klientów. Umożliwiają one przechowywanie i przetwarzanie danych w kraju, a także wdrażanie aplikacji wymagających bardzo niskich opóźnień, w tym np.: gier w czasie rzeczywistym, treści multimedialnych i rozrywkowych, strumieniowania wideo, symulacji inżynierskich, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz wnioskowania uczenia maszynowego na brzegu sieci.

Zobacz również:

  • Amazon Web Services uruchamia AWS European Sovereign Cloud
  • Akcje Intel spadają - winna rosnąca konkurencja w AI

Nowe strefy umożliwią firmom lokalnym korzystanie z najbardziej popularnych usług AWS, jednocześnie płynnie łącząc się z aplikacjami działającymi w regionach AWS z taką samą elastycznością, modelem płatności (zgodnie z rzeczywistym użyciem), interfejsami programowania aplikacji (API) i zestawami narzędzi. Dzięki strefom lokalnym klienci AWS będą mogli oferować użytkownikom jednocyfrowe milisekundowe czasy opóźnień. Możliwe też będzie przetwarzanie i przechowywanie danych w kraju, co ma znaczenie głównie dla organizacji z rynków regulowanych, takich jak sektor finansowy czy telekomunikacyjny. Jednocześnie, za sprawą łączenia lokalnych instalacji centrum danych klientów z AWS, strefy zapewnią także bardzo niskie opóźnienia w przypadku wdrożeń hybrydowych.

Poza Polską i Warszawą, w ciągu najbliższych dwóch lat nowe strefy lokalne AWS zostaną uruchomione w dwudziestu pięciu krajach i trzydziestu jeden aglomeracjach: Amsterdamie, Atenach, Auckland, Bangkoku, Bengaluru, Berlinie, Bogocie, Brisbane, Brukseli, Buenos Aires, Chennai, Kopenhadze, Delhi, Hanoi, Helsinkach, Johannesburgu, Kalkucie, Limie, Lizbonie, Manili, Monachium, Nairobi, Oslo, Perth, Pradze, Querétaro, Rio de Janeiro, Santiago, Toronto, Vancouver oraz Wiedniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200