Gadu-Gadu odpiera zarzuty!

Nowa wersja komunikatora Gadu-Gadu 7.0 ukazała się prawie dwa tygodnie temu i od razu wywołała ogromną burzę. Ze wszystkich stron posypał się grad zarzutów skierowanych do producentów programu. Jakość nowego produktu kwestionowali nawet jego zwolennicy. Niektóre powtarzające się opinie i pytania naszych Czytelników przedstawiliśmy twórcom programu. "Udostępnienie użytkownikom najnowszej wersji nie oznacza, że poprzestajemy nad dalszymi pracami. GG 7.0 rozpoczyna dopiero proces zmian. Na bieżąco je wprowadzamy i poszerzamy możliwości komunikatora. Wśród nich na pewno znajdzie się wiele rozwiązań i udogodnień" - powiedział w rozmowie z nami Jarosław Rybus, przedstawiciel Gadu-Gadu.

Gadu-Gadu odpiera zarzuty!
1. Czy nie stało się tak, że (aby za wszelką cenę dotrzymać obiecanego terminu) udostępnili Państwo wersję programu nie pozbawioną wad i niedoróbek?

Gadu-Gadu odpiera zarzuty!

"GG 7.0 rozpoczyna dopiero proces zmian." mówi Jarosław Rybus, przedstawiciel Gadu-Gadu Sp. z o.o.

Jarosław Rybus - Nie. Proszę zauważyć, że wielokrotnie przesuwaliśmy termin - chcieliśmy jeszcze wprowadzić istotne zmiany. W końcu uznaliśmy, że GG 7.0 dojrzało na tyle, aby ujrzeć światło dzienne. Jednocześnie uwagi, które odbieramy, będziemy uwzględniać. Znaczna część propozycji np. od beta-testerów będzie nadal systematycznie wdrażana. Takie było zamierzenie testowania - zebranie opinii, również tych krytycznych i wprowadzenie takich zmian, aby komunikator jak najbardziej odpowiadał użytkownikom.

Zobacz również:

  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp

2. Jakiej reakcji możemy się spodziewać od Państwa w najbliższym czasie? Poprawy stabilności programu, eliminacji błędów?

- Udostępnienie użytkownikom najnowszej wersji nie oznacza, że zaprzestajemy dalszych prac. GG 7.0 rozpoczyna dopiero proces zmian. Na bieżąco je wprowadzamy i poszerzamy możliwości komunikatora. Wśród nich na pewno znajdzie się wiele nowych rozwiązań i udogodnień. Jednocześnie wsłuchujemy się coraz bardziej w opinie i uwagi użytkowników. 5-milionowa grupa odbiorców zobowiązuje. Specjalnie dla nich niedawno uruchomiliśmy 24-godzinne wsparcie techniczne - [email protected], stworzyliśmy liczną grupę beta-testerów. Owoce tych zmian, mamy nadzieję, że pozytywne, z pewnością stopniowo będą coraz bardziej dostrzegane. Obiecuję, że nowości i miłych niespodzianek również nie zabraknie.

3. Czytelnicy, jako jeden z problemów, sygnalizują nam problemy z przesyłką plików. Czy jest na to jakaś rada?

- Proponujemy, mając Gadu-Gadu 7.0, wymieniać się plikami również z użytkownikami wersji 7.0. Aczkolwiek, jeśli zauważymy jakieś kłopoty z przesyłem plików pomiędzy różnymi wersjami, na pewno zareagujemy.

4. Kiedy możemy spodziewać się pierwszych dodatków do programu?

- Wprowadzenie dodatków do komunikatora jest tylko kwestią czasu.

Oto jak czytelnicy naszego serwisu komentowali nowe Gadu-Gadu 7.0

pdaz

Plusem tej wersji są na pewno grafika, i poręczność informacji o kontakcie. Ale minusów jest tak wiele, że aż boli. Po pierwsze chodzi wolno jak lokomotywa parowa na początku swojego istnienia, po drugie potrafi się powiesić, po trzecie nie można ustawić tak jak to było w wersji 6 zakładki wszystkie kontakty(...)

SM

Ja tam nic do niego nie mam (do komunikatora :) Z opcji video nie korzystam, audio też; z p2p nie mam problemu. Ogólnie program jest OK!

Jacek

(...)jest naprawdę miło i przyjemnie, wymieniono emoty, starsze milsze mordki pozostawiono. W miarę poprawnie działa wideokonferencja(..)

konio

(...)gg używam z przyzwyczajenia. NIENAWIDZE za bannery reklamowe z muzyką i na pełen ekran (choć ostatnio raczej tego nie było) i częste awarie serwerów. Reszta mi nie przeszkadza choć w 6.x brakowało mi lepszego zarządzania kontaktami.

jopel

Jednak kicha straszna z tego gg 7.0, po pierwsze: wiesza się, i jest strasznie niestabilny, po drugie wykorzystuje dużo pamięci RAM,(...)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200