Gadu-Gadu odpiera zarzuty!

5. Czy wśród zapowiadanych dodatków znajdą się może wtyczki stworzone przez użytkowników? Uczynili tak m.in. twórcy przeglądarki internetowej Firefox.

- Tak. Udostępnimy system autoryzowanych wtyczek do Gadu-Gadu.

6. Czy planują Państwo wprowadzenie płatnej wersji Komunikatora Gadu-Gadu 7, pozbawionej reklam? Wielu naszych czytelników narzeka na przesyt treści reklamowych w Państwa programie.

Zobacz również:

  • WhatsApp ucina wsparcie dla starszych urządzeń

- Nie mamy takich planów. Komunikator GG 7.0 jest bezpłatny dla użytkowników. Jak wiadomo, wiele projektów internetowych (a może i większość, w tym serwisy informacyjne) udostępniane są użytkownikom bezpłatnie. Czytając, musimy jednak najpierw obejrzeć pop-up, przewinąć banner itp. Za działanie tych serwisów, rozwój, utrzymanie, zaplecze techniczne - płacą w głównej mierze reklamodawcy. Tak też jest z GG.

7. A czy powstanie kiedykolwiek wersja programu przeznaczona dla firm, do komunikacji "wewnątrzkorporacyjnej", z blokadą połączeń zewnętrznych?

- Planujemy uruchomienie również wersji biznesowej komunikatora. Zbyt wcześnie jednak, aby mówić w tej chwili o jej szczegółach. Z pewnością będzie ona uwzględniać specyfikę korporacji.

Gadu-Gadu odpiera zarzuty!

Wyniki miniankiety

8. Na naszej stronie przeprowadziliśmy miniankietę wśród czytelników. Widać, że między liczbą tych, którzy są zadowoleni z nowego GG, a tych, których program rozczarował, jest bardzo niewielka różnica. Ponadto, w zakończonej niedawno w naszym serwisie zabawie "Liga Komunikatorów", GG zajęło dopiero 6 pozycję, wyprzedzone przez konkurentów. Jak skomentowałby Pan te wyniki?

- Dziękuję za publikowanie tego typu ankiet, ponieważ ich wyniki to dla nas cenny sygnał oraz wskazówki, co należy zmieniać. Żałuję jednak, że tak mało osób bierze w nich udział, w związku z tym, ankieta ta nie jest reprezentatywna. Tu odsyłamy do badań prowadzonych na reprezentatywnej grupie polskich Internautów przez TNS OBOP dotyczących korzystania z komunikatorów internetowych, gdzie Gadu-Gadu jest bezapelacyjnie najpopularniejszym komunikatorem. Cenimy sobie jednak ten głos i na pewno weźmiemy go pod uwagę. Skoro więc mówimy o użytkownikach zadowolonych i mniej zadowolonych z wersji 7.0 i przyjmując, że wynik tej ankiety jest w jakiś sposób reprezentatywny, to proszę pamiętać, że nowa wersja Gadu-Gadu wprowadziła wiele zmian, nie tylko zewnętrznych (design), ale również w obsłudze i możliwościach, zmieniając nieco dotychczasowe przyzwyczajenia, w zamian oferując wiele nowych możliwości (np. rozmowy wideo). Wierzymy, że w bardzo szybkim czasie zyskiwać będzie ona sobie coraz więcej zwolenników, o czym zresztą świadczy już fakt, że obecnie mamy kilkadziesiąt tysięcy pobrań programu dziennie!

"Liga Komunikatorów" to dobry pomysł, ale również żałuję, że przybrała ona rolę zabawy, a nie prawdziwego rankingu. Dlatego tez nie chcemy polemizować z wynikami tam publikowanymi, jeśli metodologia badania umozliwia jednemu ankietowanemu wielokrotne głosowanie. Takie wyniki nie są z całą pewnością jakimkolwiek miernikiem. Dla nas najważniejszym wskaźnikiem jest liczba użytkowników Gadu-Gadu, która stale rośnie. To jedyny miernik popularności i skali stosowania komunikatora Gadu-Gadu.

Gadu-Gadu odpiera zarzuty!

Wyniki "Ligi Komunikatorów"

9. Czy wiadomo ilu użytkowników, korzystających z systemu Gadu-Gadu, do komunikacji używa programów konkurencyjnych takich jak np. Tlen czy Miranda?

- W skali blisko 5 milionów użytkowników Gadu-Gadu, osób korzystających z systemu GG poprzez inne programy, jest ułamek. Pragnę podkreślić, że korzystanie z Gadu-Gadu poprzez inne programy nie jest bezpieczne dla systemu ani w pełni funkcjonalne, ponieważ nie odbywa się z wykorzystaniem oryginalnego, autoryzowanego klienta GG.


TOP 200