Flow - narzędzie do integrowania mobilnych urządzeń Windows i Android

Tak jak Apple również Samsung postanowił zadbać o to, aby mobilne urządzenia Windows mogły się komunikować z podobnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą Android.

Firma opracowała narzędzie Flow, które można instalować na nowym tablecie Galaxy TabPro S. Dzięki niemu tablet – którym zarządza system Windows 10 – może się kontaktować ze smartfonami Android.

Galaxy TabPro S to super cienki biznesowy tablet, który pojawił się w sprzedaży na początku marca. Urządzenie kosztuje ok. 900 USD i jest pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem w ofercie Samsunga. Wcześniej żadne z jego mobilnych urządzeń Windows nie wspierało mechanizmów, które zapewniałoby im możliwość bezpośredniego komunikowania się z urządzeniami Android.

Zobacz również:

  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play

Dzięki oprogramowaniu Flow użytkownicy smartfonów Android mogą się logować do tabletu Galaxy TabPro S. Aby to zrobić, użytkownik smartfona musi się uwierzytelnić (przykładając palec do czytnika linii papilarnych), po czym na ekranie urządzenia pojawia się informacji, że urządzenie loguje do tabletu Galaxy TabPro S. Może to też zrobić nie korzystając z czytnika linii papilarnych, a rysując na ekranie smartfona określoną figurę. Informacje uwierzytelniające użytkownika smartfonu są transmitowane do tabletu przy użyciu protokołu NFC.

Flow wspiera jeszcze jedną przydatną funkcjonalność. Przesyła do tabletu informacje o tym, że smartfon odebrał SMS lub ktoś do niego dzwonił. Samsung wprowadził podobne rozwiązanie do inteligentnych zegarków Gear. One również są powiadamiane o różnego rodzaju wydarzeniach, które odnotowały skojarzone z nimi smartfony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200