Facebook zamierza ściśle zintegrować swoje trzy internetowe komunikatory

Jak donosi New York Times, Mark Zuckerberg (szef korporacji), wydał twórcom trzech internetowych komunikatorów (WhatsApp, Instagram i Messenger), aby wprowadzili do nich poprawki, dzięki którym będą się one mogły ze sobą integrować. Jeśli jest to prawda, to czeka nas w tym obszarze prawdziwa rewolucja.

Według pierwszych przecieków aplikacje będą nadal działać jako trzy autonomiczne platformy, ale zostaną w odpowiedni sposób zunifikowane i obsługiwane przez "jedną podstawową infrastrukturę przesyłania wiadomości". Będzie ona wspierać uniwersalny mechanizm szyfrowania wszystkich wiadomości niezależnie od tego, która aplikacje je obsługuje.

Obserwatorzy twierdzą, że proponowane zmiany wprowadziły do firmy pewne zamieszanie, gdyż nie wszyscy zgadzają się z nimi i uważają, że jest to zły kierunek. Niektórzy spekulują, że to właśnie dlatego z Facebookiem odeszli niedawno twórcy aplikacji WhatsApp i Instagram.

Zobacz również:

Według pierwszych doniesień prace nad nową, zunifikowaną infrastrukturą obsługującą trzy internetowe komunikatory mają zostać ukończone pod koniec tego roku, a najpóźniej w pierwszym kwartale 2020 roku. Mark Zuckerberg miał spotkać się już kilka razy z pracownikami firmy i odpowiadać na ich wątpliwości związane z tym zamierzeniem. Miał też na nich podkreślać, że projekt będzie w tym roku priorytetem.

W opinii znawców problemu połączenie trzech komunikatorów w ramach jednej platformy nie będzie łatwym zadaniem. Warto przypomnieć, że obecnie z usług przynajmniej z jednej z tych trzech aplikacji korzysta na całym świecie ponad 2,5 mld osób, a w 2018 roku odnotowano łącznie ponad 2 mld pobrań tych aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200