Europejski Internet - jest coraz lepiej

Komisja Europejska ogłosiła, że w ubiegłym roku liczba europejskich gospodarstw domowych i firm korzystających z łączy szerokopasmowych zwiększała się każdego dnia o ponad 50 000. W ciągu roku przybyło około 19 milionów subskrybentów, od których na konta providerów wpłynęło 98 miliardów dolarów.

Zwiększyła się konkurencja, wzrosły prędkości przesyłania danych i spadły ceny. UE z 20-procentową penetracją rynku przez usługi szerokopasmowe wciąż przegrywa z innymi obszarami globu, mimo iż Dania, Finlandia i Holandia to kraje, w których subskrybentów łączy szerokopasmowych jest, w stosunku do liczby mieszkańców, najwięcej na świecie.

Ponad połowa łączy szerokopasmowych dostarcza sygnał z prędkością od 2 do 10 Mb/s. Coraz więcej jest jednak takich, których prędkość jest większa od 10 megabitów. KE skrytykowała jednocześnie byłych państwowych monopolistów. Posiadają oni ponad połowę łączy i utrudniają dostęp konkurencji do rynku.

Zobacz również:

  • Czy sztuczna inteligencja zadomowi się w Twoim kanale informacyjnym?
  • IDG Communications przejmuje Selling Simplified

W 2007 roku unijny rynek telekomunikacyjny był wart 473 miliardy dolarów. Aż 216 miliardów przypada na telefonię komórkową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200