Era: tańsze rozmowy przez bramkę

Polska Telefonia Cyfrowa zaoferowała usługę o nazwie "Bramka GSM", pozwalającą klientom korporacyjnym na dokonywanie połączeń z telefonów stacjonarnych do sieci komórkowych z pominięciem operatorów telefonii stacjonarnej. Korzystanie z usługi pozwala obniżyć koszty rozmów. Podobne rozwiązanie od kilku miesięcy oferuje Plus GSM.

Operator sieci telefonii komórkowej Era zaoferował swoim klientom instytucjonalnym możliwość wykonywania tańszych połączeń z telefonów stacjonarnych na telefony komórkowe. Usługa pod nazwą "Bramka GSM" jest dostępna dla abonentów (firm, przedsiębiorstw, instytucji), którzy posiadają minimum 10 aktywnych kart SIM.

Przy dokonywaniu połączeń "Bramka GSM" pomija łącza sieci stacjonarnych, przez co rozmowy stają się tańsze. Każdy z operatorów stacjonarnych pobiera stosunkowo wysoką prowizję za realizację połączenia do sieci komórkowej. Połączenia z telefonów stacjonarnych na komórkowe zestawiane są całkowicie przez sieć Ery. W firmie, która zdecyduje się na zakup usługi, operator instaluje specjalne urządzenie łączone z centralą abonencką, które zestawia połączenia w sieci Era. Tańsze połączenia możliwe są z abonentami wszystkich sieci telefonii komórkowej w Polsce.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Padła propozycja przyjęcia standardu definiującego format danych obsługiwany przez systemy SI

Od kilku miesięcy tego typu usługę oferuje również Plus GSM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200