EMC prezentuje nową wersję RecoveryPoint

EMC wprowadza do oferty nową wersję chmurowego oprogramowania RecoverPoint, wprowadzając do niego mechanizmy, dzięki którym to administratorzy VMware będą mogli inicjować i kontrolować proces replikowania danych oraz ich odzyskiwania.

W skład oprogramowania wchodzi zintegrowane z platformą VMware vCenter nowe narzędzie RecoverPoint for Virtual Machines (RecoverPoint for VMs), które może współpracować z systemami pamięci masowych różnych firm. Mogą to być systemy DAS (Direct-Attached Storage), NAS (Network-Attached Storage) oraz SAN (Storage Area Network). Firma zapowiada, że rozwiązanie pojawi się w jej ofercie w październiku, a jego kolejne wersje będą również wspierać hiperwizory innych dostawców rozwiązań używanych do wirtualizowania zasobów IT.

EMC zapewnia, że oprogramowanie RecoverPoint for VMs zostało tak zaprojektowane, że pozwoli tworzyć repliki wirtualnych maszyn nawet mniej doświadczonym administratorom systemów IT, którzy nie będą już musieli korzystać z pomocy specjalistów odpowiedzialnych za zapewnienie danym bezpieczeństwa.

Zobacz również:

  • 5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT

Narzędzie pozwoli im wdrażać rozwiązania replikujące dane oraz odzyskujące je automatycznie w przypadku awarii systemu IT. I to zarówno na poziomie pojedynczej maszyny wirtualnej, jak i całego systemu IT. EMC informuje jednocześnie, że oprogramowanie RecoverPoint for VMs wejdzie w przyszłości w skład kolejnej wersji platformy VSPEX (rozwiązanie używane do budowania prywatnych chmur, którego premiera miała miejsce w 2012 r.), która powinna wejść na rynek pod koniec br.

Firma zaprezentowała kilka dni temu platformę VSPEX w wersji wspierającej jej macierze all-flash linii XtremIO (obsługiwane przez vSphere (system operacyjny VMware wirtualizujący zasoby serwerów x86) oraz firmowe oprogramowanie ScaleIO (wspierające technologię SDS; Software-Defined Storage).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200