ECMA ratyfikowało język C# 6

ECMA International (European Association for Standardizing Information and Communication Systems; Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Standaryzacji Systemów Informacyjnych i Komunikacyjnych), zatwierdziło kilka dni temu szóstą edycję specyfikacji wspieranego przez Microsoft języka programowania C#.

Twórcy nowej edycji standardu poinformowali, że projektując C 6 skoncentrowali swoją uwagę przede wszystkim na stworzeniu standardowego tekstu. Stojąca za specyfikacją grupa robocza Ecma TC49-TG2, w której prym wiedzie Microsoft, przeniosła źródło standardu do formatu Markdown, z którego można utworzyć plik PDF. Źródło to zostało następnie przesłane do repozytorium open source .NET Foundation.

Należy zaznaczyć, że ECMA International nie uczestniczy bezpośrednio w tworzeniu kolejnych wersji języka C, ale akceptuje i publikuje je. Zatwierdzone w zeszłym tygodniu przez ECMA International standard opisujący język C 6 (który został udostępniony deweloperom w 2015 roku) nosi oficjalną nazwę ECMA-334 i zastępuje wcześniejszą wersję oznaczoną symbolem ECMA-334:2017. Microsoft pracuje obecnie nad wersję 11 języka C, która ma zostać wydany w listopadzie tego roku razem z oprogramowaniem .NET 7. Wcześnie Microsoft opublikował język C 10.0, który jest obsługiwany przez środowisko Visual Studio 2022, a jego kompilator jest częścią platformy .NET 6.0.

Zobacz również:

  • UE sprawdzi, czy sztuczna inteligencja Microsoftu nie narusza ustawy DSA
  • Powstał nowy język programowania zorientowany na API
  • Premiera GitHub Copilot Enterprise#

ECMA w zeszłym tygodniu zatwierdziła również specyfikację ECMAScript 2022, najnowszą wersję standardu JavaScript.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200