Dziewięć kręgów piekieł IT

Szósty krąg - Herezje sekt technologicznych

Opis: Nieprzenikniony labirynt, w którym wszystkie ścieżki wiodą do tego samego celu, oświetlanego płomieniami stosu, na którym płoną innowiercy.

Ludzie, których tu można spotkać: Fanboje firm Apple, Microsoft i Google, Wikipedyści, miłośnicy open source oraz inni członkowie sekt IT. Gdy prawdziwi maniacy się zbiorą, zsyłają resztę świata do pieczary herezji. Systemy open source kontra oprogramowanie własnościowe, Apple kontra Microsoft - nie ma znaczenia strona, którą się popiera, gdyż zawsze znajdzie się jakaś herezja po drugiej stronie. David O'Berry, inżynier w firmie McAfee współpracujący z niezależną organizacją standaryzacji Trusted Computing Group, mówi: "Ludzie, którzy używają oprogramowania własnościowego twierdzą, że open source jest herezją, podczas gdy to samo twierdzą miłośnicy swobodnego oprogramowania. Tymczasem realia biznesowe wymagają wykorzystania obu modeli rozwoju systemów, aby rozwiązać problemy IT w dzisiejszych firmach".

Zobacz również:

  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej
  • LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty

Sandra Ordonez, pierwszy dyrektor komunikacji Wikipedii uważa, że pasjonaci stają się często fanatykami z konieczności. "Gdy prowadzi się projekt Wikipedii, która próbuje być dobrą encyklopedią, należy wprowadzić pewne reguły, by taką pozostała. Tymczasem strona jest regularnie atakowana przez ludzi, którzy chcą promować się za jej pomocą. Ataki te sprawiają, że pasjonaci wymuszają reguły coraz ostrzej. Wikipedyści mają opinię osób obsesyjno-kompulsywnych, ale właśnie to jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu" - mówi Sandra Ordonez.

Metoda ucieczki: Fanatycy odrzucają wszystko inne poza ich nurtem. Można tego uniknąć zachowując oczy i umysł otwarte na szeroki obraz. Ponieważ świat żyje dzięki kompromisom, nie można traktować go w sposób religijny. Przejście zbyt daleko w którąkolwiek stronę nie przynosi rozwiązania problemów.


TOP 200