Dolby Laboratories otwiera centrum badawczo-rozwojowe we Wrocławiu i szuka pracowników

Początkowo głównym zadaniem zespołu Dolby we Wrocławiu będzie adaptowanie technologii tej firmy na telefony komórkowe, tablety, set-top-boxy, odtwarzacze Blu-ray z dostępem do Internetu i adaptery multimediów. Firma chce zatrudnić w nowym centrum ok. 100 osób.

Dolby mianowała Łukasza Bratka na stanowisko Director of Engineering nowego centrum. Natomiast zespołem Quality Assurance będzie kierował Jarek Gretkierewicz.

"Mając gotowy zespół zarządzający, aktywnie poszukujemy w tej chwili pracowników do centrum we Wrocławiu" - powiedział Mike Rockwell, Executive Vice President of the Products and Technology w Dolby Laboratories. "Wrocław jest bez wątpienia właściwym dla nas wyborem dzięki szerokiemu dostępowi do utalentowanych inżynierów oraz rosnącemu sektorowi R&D, który wspiera technologicznych liderów, w tym część naszych partnerów" - dodał.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • Satysfakcja pracowników spada mimo podwyżek
  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie

Spółka Dolby Wrocław będzie wchodziła w skład infrastruktury Dolby obejmującej ponad 30 oddziałów na całym świecie, które zajmują się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań pozwalających czerpać jeszcze więcej radości z rozrywki kinowej, domowej i mobilnej. Siedziba centrum będzie mieściła się w kompleksie Green Towers we Wrocławiu.

Wrocław został wybrany jako lokalizacja nowego centrum Dolby m.in. ze względu na cieszącą się dużą renomą Politechnikę Wrocławską, ale także swoją wielkość, znaczenie i położenie. Wrocław to duże centrum kulturalno-biznesowe mające znakomite połączenia z innymi częściami Europy, a swoje oddziały ma tu wiele firm z branży technologicznej.

Dolby Laboratories została założona w 1965 r. i jest znana przede wszystkim z wysokiej jakości rozwiązań audio i dźwięku surround.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200