Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej

Dane z serwisu Ladders pokazują, że 18% stanowisk zawodowych jest obecnie wykonywanych zdalnie, a prawie 156 000 miejsc pracy zapewnia zarobki w skali roku wynoszące 100 tys. dol. lub wyższe w skali roku.

Praca zdalna może być dobrze płatna / Fot. Kaique Rocha, Pexels.com

Praca zdalna może być dobrze płatna / Fot. Kaique Rocha, Pexels.com

Jak podaje Ladders, niemal co piąta oferta pracy jest obecnie reklamowana jako stanowiska zdalne. Stanowiska IT i te związane z programowaniem zapewniają najlepiej płatne możliwości pracy zdalnej.

W IV kwartale 2021 r. trzy miliony ogłoszeń o pracę było dostępnych jako całkowicie zdalne, w wyniku rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w dobie pandemii.

Zobacz również:

 • Duże zwolnienia w Apple - ponad 600 osób opuszcza pokład
 • Przenośne monitory - idealne rozwiązanie do pracy mobilnej

Zobacz: 802.11ax

Najnowszy raport Ladders, "Quarterly Remote Work Report", opiera się na danych dotyczących możliwości pracy zdalnej z 50 000 firm. Wykazał, że 18% wszystkich zawodów jest obecnie wykonywanych zdalnie, w tym prawie 156 000 stanowisk z wynagrodzeniem na poziomie 100 000 dol. lub wyższym.

Na najwyższe zarobki mogą liczyć przedstawiciele branży IT. W raporcie stwierdzono, że specjaliści IT mają szerokie kompetencje i obowiązki, które sprzyjają pracy zdalnej. Deweloperzy i pracownicy techniczni cieszyli się dużym zainteresowaniem podczas pandemii, ponieważ odegrali kluczową rolę w umożliwieniu firmom przejścia na pracę zdalną, migracji do operacji w chmurze oraz wprowadzania nowych cyfrowych produktów i usług.

Według danych Ladders, najlepiej płatne role zdalne to:

 • Senior software engineer
 • Software engineer
 • Account executive
 • Enterprise account executive
 • Product manager
 • Senior product manager
 • DevOps engineer
 • Data engineer
 • Project manager
 • Product marketing manager

Podczas gdy niektóre firmy mają nadzieję na powrót do pracy biurowej w tym roku, Ladders przekonuje, że trend zmierza w przeciwnym kierunku. Portal podaje, że ponad jedna czwarta wszystkich dobrze płatnych miejsc pracy będzie dostępna w wariancie "zdalnie" do końca roku.

Marc Cenedella, dyrektor generalny Ladders, uważa że duże firmy – a w szczególności firmy technologiczne – które wierzyły, że pracownicy wrócą do swoich biurek, zwyczajnie "oszukują samych siebie".

Sprawdź: Języki programowania 2022

"Nawet firmy przewidujące masowe powroty do pracy w biurze zatrudniają teraz pracowników zdalnych. Ci pracownicy nie będą chcieli dojeżdżać do pracy i przychodzić do biura" – powiedział Cenedella.

Powodem, dla którego niektórzy szefowie są tak zdeterminowani, aby zobaczyć powrót do fizycznych miejsc pracy, argumentował Cenedella, jest ich inwestycja w biura. "Duże firmy zainwestowały łącznie biliony dolarów w nieruchomości, których nie chcą marnować".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200