Deweloperzy wzywają Adobe do otwarcia kodu oprogramowania Flash Player

Na witrynie GitHub pojawiło się ostatnio wiele wpisów wzywających firmę Adobe do tego, aby udostępniła wreszcie kod źródłowy swojego firmowego oprogramowania Flash Player. Można też tam znaleźć petycję, pod którą popierający tę inicjatywę internauci mogą się podpisywać.

Kilka dni pisaliśmy o tym (czytaj tutaj), że firma Adobe poinformowała oficjalnie, że zamierza aktualizować i dystrybuować oprogramowanie Flash Player jeszcze tylko przez trzy lata. Wygląda więc na to, że technologia ta odejdzie wkrótce na dobre do lamusa, a jej miejsce zajmie standard HTML5.

Mając to uwadze wielu deweloperów uważa, że Adobe powinno udostępnić wreszcie kod źródłowy oprogramowania Flash Player, gdyż wkrótce gdyż po 2020 roku będzie ono miało i tak status zasoby archiwalnego.

Zobacz również:

  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie
  • Najlepszy szef w IT to Shantanu Narayen z Adobe. Wyniki badania Glassdoor 2021

Jest to więcej niż pewne, gdyż czołowi dostawcy webowych aplikacji (w tym Mozilla i Microsoft) poinformowali już jakiś czas temu, że nie są zainteresowani standardem Flash Player. Właśnie dlatego na witrynie GitHub pojawiła się petycja (której autorem jest Juha Lindstedt), pod którą mogą się już podpisywać wszyscy zainteresowani tą kwestią internauci. Ma ona zostać przesłana po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów firmie Adobe.

https://github.com/pakastin

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200