Deduplikacja w ośmiu odsłonach

ExaGrid Disk-based Backup System

ExaGrid EX10000E to potężne narzędzie do backupu i deduplikacji danych, dysponujące 23 TB pamięci wewnętrznej (10 TB możliwych do wykorzystania na kopie zapasowe). Testowana wersja zawierała 6 gigabitowych interfejsów ethernetowych, opcjonalnie można dokupić rozwiązania 10 GbE.

Deduplikacja w ośmiu odsłonach
Tworzenie kopii zapasowych przebiegało szybko (mniej niż godzina), ale nie obejmowało jednoczesnej deduplikacji. Proces eliminacji nadmiarowych danych został uruchomiony automatycznie zaraz po zakończeniu backupu. Z faktu deduplikacji danych dopiero po ich skopiowaniu wynika zalecenie producenta systemu EX10000E, aby nie wykorzystywać więcej niż połowy dostępnej pamięci wewnętrznej (na drugiej są przechowywane dane - aż do ukończenia procesu deduplikacji). W zależności od potrzeb, rozmiar wykorzystywanej pamięci można zmieniać, ale domyślnym stanem jest rozłożenie zasobów prawie po połowie (10 TB/23 TB).

Polecamy: W pudełku, chmurze lub kontenerze

Do ExaGrid EX10000E jest dołączana dokumentacja, pozwalająca łatwo skonfigurować narzędzie z programem Netbackup. Sam proces instalowania EX10000E jest prosty i intuicyjny. Zarządzanie całym systemem - niezależnie od tego, czy obejmuje jedną lokalizację, czy wiele ośrodków - nie jest skomplikowane. Na uwagę zasługują bardzo dobre aplikacje raportujące działanie EX10000E i powiadamiające o wykrytych błędach (np. poprzez pocztę elektroniczną).

Choć koszt testowanego, doposażonego urządzenia nie jest mały (58 900 USD), to jego wydajność, skalowalność, przejrzystość, doskonała dokumentacja i wsparcie techniczne rekompensują ponoszone wydatki. Rozwiązanie dedykowane jest korporacjom i centrom danym, gdzie wzmożona kontrola nad wieloma jednoczesnymi procesami backupu i deduplikacji danych jest kwestią nadrzędną. Na podstawową wersję ExaGrid EX10000E trzeba wydać 14 900 USD.

FalconStor File-interface Deduplication System Appliance

FDS SA101 należy do niedrogich rozwiązań, o uniwersalnych zastosowaniach i znacznych możliwościach rozbudowy. Do cech wyróżniających ten produkt należy replikacja danych do zdalnych lokalizacji (WAN) oraz działanie jako maszyna wirtualna (opcja).

Deduplikacja w ośmiu odsłonach
Testowana wersja FDS SA101 może pracować z 6 dyskami i obsługiwać 4- gigabitowe interfejsy ethernetowe. Po dodaniu dodatkowych półek z dyskami, pojemność urządzenia można zwiększyć do 68 TB. Inne rozszerzenia obejmują interfejsy gigabitowe lub 10 GbE. Poprzez łącza WAN, przy użyciu mechanizmów szyfrowania i deduplikacji, FalconStor File-interface Deduplication System pozwala replikować dane na inne urządzenia sieciowe.

Polecamy: AAA - uwierzytelnianie, autoryzacja i kontrola dostępu

Proces deduplikacji danych za pośrednictwem FDS SA101 może odbywać się w dwojaki sposób. Modelem podstawowym jest uruchamianie deduplikacji zaraz po ukończeniu backupu. Dostępna jest również opcja hybrydowa, w której proces ten następuje 30 s po rozpoczęciu tworzenia kopii zapasowej. Użytkownik może wykluczyć typy plików, które mają zostać pominięte podczas deduplikacji.

Dzięki przyjaznemu interfejsowi webowemu, konfiguracja FDS SA101 przebiegła bezproblemowo. Koszt testowanego narzędzia to 10 900 USD, ale za tę cenę użytkownik otrzymuje uniwersalne rozwiązanie, z wieloma opcjami rozbudowy i bez dodatkowych opłat licencyjnych (replikacja).


TOP 200