Darmowy antywirus od AOL

Instalacja

Nie tylko AOL

Active Virus Shield nie jest oczywiście jedyną aplikacją antywirusową dystrybuowaną nieodpłatnie - w naszym serwisie znaleźć można kilkanaście innych darmowych programów wykrywających "złośliwe" programy - wśród nich m.in. AntiVir Personal Edition, BitDefender Free Edition czy Clam AntiVirus. Więcej informacji - oraz pliki do pobrania - znaleźć można w serwisie Download IDG.pl.

Program można pobrać ze strony AOL, a także z naszego serwisu. Do jego zainstalowania niezbędne jest podanie kodu rejestracyjnego - można go uzyskać, podając swój adres e-mail na stronie AOL. Po zainstalowaniu Active Virus Shield niezbędne jest ponowne uruchomienie systemu.

Warto również wspomnieć, że wraz z programem antywirusowym użytkownik może zainstalować pasek narzędziowy AOL dla przeglądarki Internet Explorer - jest to jednak moduł opcjonalny.

Program Active Virus Shield dystrybuowany jest bezpłatnie i - wedle zapewnień przedstawicieli AOL - nie zawiera oprogramowania reklamowego. Nie znaczy to jednak, że użytkownik nie ponosi żadnych kosztów - podanie w czasie rejestracji adresu e-mail jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na cykliczne otrzymywanie e-maili reklamowych (stosowny zapis znajdziemy w licencji programu). Ich nadawcą może być AOL lub firmy trzecie, współpracujące z koncernem.

Bezpieczeństwo w IDG.pl

Bezpieczeństwo IDG.pl

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa znajdziecie również w zasobach serwisu IDG.pl - Waszej uwadze polecamy sekcję Bezpieczeństwo IDG.pl orazhttp://SecurityStandard.pl . Zachęcamy również do wzięcia udziału w spotkaniach na forum z ekspertami, zajmującymi się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem: m.in. z Grzegorzem Michałkiem, głównym programistą ArcaBit , Łukaszem Szotem, specjalistą z firmy MKS oraz Piotrem Lewaszkiewiczem z firmy Quantus Technology (dystrybuującej produkty firmy AVG w Polsce).

Aplikacje, które ułatwią wam odpowiednie zabezpieczenie komputera w Sieci (w tym m.in. programy antywirusowe, antyspyware'owe oraz firewalle) znajdziecie w naszym serwisie Pliki.

Program można zainstalować w systemach z rodziny Windows - wersjach 98, NT, 2000, ME oraz XP. Do poprawnego działania aplikacji niezbędna jest również przeglądarka Internet Explorer (w wersji 5.5 lub późniejszej) oraz co najmniej 50 MB wolnej przestrzeni dyskowej).

Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na stronie koncernu AOL.


TOP 200