Czwartkowy Przegląd Prasy

Orange bierze na siebie koszty podwyżki VAT... Zaczyna się wojna na telewizyjne platformy cyfrowe... Sprzedaż elektroniki ciągle w dołku... Wirtualne księgarnie przynoszą realne zyski... Duńczycy blokują działanie wehikułu Telekomunikacji... Rozbudowa bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej... Masz pakiet, nie masz ulgi internetowej... 1,5 tys. oszustw internetowych... Facebook zabiega o zastrzeżenie marki “face"...

COMPUTERWORLD

Poszukiwany, poszukiwana…

Firmy poszukują coraz większej liczby specjalistów IT. Zwykłe serwisy ogłoszeniowe przestają wystarczać. Biorą więc udział w akcjach wizerunkowych.

Jest wyrok w procesie między gigantami rynku ERP: SAP musi zapłacić Oracle aż 1,3 mld USD

Zobacz również:

  • Acer prezentuje ekran 3D działający bez dodatkowych okularów
  • Twitter codziennie usuwa ponad milion kont spamowych

Po trzech tygodniach procesu w sprawie działalności należącej do SAP firmy TomorrowNow ława przysięgłych przyznała rację władzom firmy Oracle. Zgodnie z wyrokiem niemiecki koncern ma zapłacić amerykańskiemu gigantowi odszkodowanie w wysokości 1,3 mld USD. To mniej niż domagali się przedstawiciele Oracle.

"Serwisy społecznościowe to zagrożenie dla sieci"

Sir Tim Berners-Lee, pomysłodawca World Wide Web uważa, że serwisy takie jak Facebook czy LinkedIn uniemożliwiają tworzenie jednej, wspólnej przestrzeni, w której dzielimy się informacjami. Ograniczają nas także programy takie jak iTunes. W jaki sposób?

Nagrody Forum usług szerokopasmowych "Szeroki pas 2010" przyznane!

W tym roku byliśmy w remizie strażackiej i przyznaliśmy pasy... bojowe Straży Pożarnej wraz z toporkami, by nasi laureaci mogli pokonywać wszelkie przeszkody w akcji. Nagrody otrzymali przedstawiciele firm: Alcatel-Lucent, Wirtualna Polska i Redefine.

RZECZPOSPOLITA

Sprzedaż elektroniki ciągle w dołku

Rynek od początku roku jest wciąż na minusie. Choć spadki wyhamowują tegoroczna sprzedaż i tak będzie niższa, niż w słabym 2009 r.

Rozbudowa bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej

Dzięki tej kluczowej inwestycji z zakresu badań i rozwoju uczelnia techniczna im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie zwiększy swój potencjał badawczy.

Orange bierze na siebie koszty podwyżki VAT

Operator zapowiedział, że mimo podniesienia VAT po 1 stycznia nie zwiększy cen większości usług.

GAZETA PRAWNA

Masz pakiet, nie masz ulgi internetowej

Od 2011 r. będą zliberalizowane warunki dla ulgi internetowej. Nadal brak wyszczególnienia na fakturze opłaty za internet pozbawi ulgi. Eksperci: nie istnieją argumenty za brakiem wyszczególnienia opłat za sieć.

Wirtualne księgarnie przynoszą realne zyski

Sześciu na dziesięciu polskich internautów kupiło przynajmniej raz w sieci książkę. Obroty e-księgarni rosną więc z roku na rok, a te tradycyjne coraz mocniej czują na karku oddech wirtualnej konkurencji.

Zaczyna się wojna na telewizyjne platformy cyfrowe

Polak średnio przeznacza ponad 1100 zł rocznie na telewizję cyfrową. Wojna o ten wielki tort właśnie się rozpoczęła. Aby zdobyć nowych klientów, stacje telewizyjne inwestują w drogą technologię 3D.

1,5 tys. oszustw internetowych

Komisji Nadzoru Finansowego udało się oszacować, jaka liczba klientów banków padła ofiarą oszustwa internetowego. Dzięki ankiecie rozesłanej do banków dowiedziała się, że w ubiegłym roku takich prób było prawie 1,5 tys. Liczba oszustw za pomocą skradzionych czy zgubionych kart wyniosła za to 5 tys., czyli o 3 tys. mniej niż w 2008 r.

Facebook zabiega o zastrzeżenie marki “face"

Facebook, największy na świecie portal społecznościowy, zabiega o uznanie słowa "face" (twarz - z ang.) za markę zastrzeżoną i być może dopnie swego - twierdzi serwis informacyjny CNNMoney.com.

PARKIET

Duńczycy blokują działanie wehikułu Telekomunikacji

Udziały holenderskiej spółki pośredniczącej w przekazywaniu TP pieniędzy z emisji euroobligacji zostały zablokowane na żądanie DPTG. Analitycy na razie nie przywiązują do tego większej wagi.

NetWorld

Kilka sieciowych sztuczek

Jednym z zadań administratora jest optymalizacja pracy serwerów i ich współpracy z innymi komputerami i urządzeniami. Standardowe ustawienia nie zawsze mogą nam to zapewnić. Proponujemy kilka zmian wartych przetestowania w naszej sieci.

Firmy nie szyfrują swoich laptopów

Wyniki miniankiety przeprowadzonej przez Check Point pokazują, że mimo obaw o utratę danych, większość biznesowych laptopów nadal nie jest zabezpieczanych technikami, takimi jak szyfrowanie.

Blog VII forum usług szerokopasmowych

Zielona wyspa 2

Przewidywania mówią, że w ciągu pięciu lat ruch IP wzrośnie pięciokrotnie - stwierdziła dziś rano Gabrielle Gauthey, wiceprezes Alcatel-Lucent.

Wyliczenia, które działają na wyobraźnię

Budowa sieci światłowodowej typu FTTH/B, która zapewniałaby dostęp do internetu 100 proc. mieszkańców Polski kosztować będzie ok. 3 proc. polskiego PKB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200