Cyfrowa muzyka w całym domu

Czy myślałeś kiedyś o tym, że wchodzisz do wanny i włączasz sobie swoją ulubioną płytę CD z odpowiednią głośnością i barwą dźwięku? W tym samym czasie w kuchni ktoś inny słucha wybranych przez siebie utworów, a z pokoju obok docierają dźwięki stacji radiowej. Wszystko to umożliwia dostępny już w Polsce system nagłośnienia mieszkania DAM niemieckiej firmy WHD.

Cyfrowa muzyka w całym domu
Digital Audio Multiroom – w skrócie DAM - to cyfrowy system nagłośnienia montowany w pomieszczeniach budynków prywatnych, w biurach, obiektach użyteczności publicznej itp.

System składa się z jednostki centralnej DAM 6000, modułów sterowania głośnikami DAM LS oraz modułów sterowania w podczerwieni DAM IR. System DAM umożliwia podłączenie 6 źródeł fonicznych, np. odtwarzacza CD, tunera, magnetofonu, odtwarzacza MiniDisc, DVD. Wszystkie sygnały foniczne i sterujące z jednostki centralnej DAM 6000 są przesyłane cyfrowo do modułów sterowania głośników DAM LS oraz modułów wykonawczych sterowania w podczerwieni DAM IR, montowanych w określonych pomieszczeniach.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • Platforma X na Androida z nową funkcją

System sterowania w podczerwieni pozwala na sterowanie urządzeniami w każdym pomieszczeniu, w którym jest zamontowany moduł IR. Użytkownik ma do dyspozycji pilota z wyświetlaczem LCD /np. Pronto Philips/. Pilot sterowania w podczerwieni wysyła komendy do modułów sterowania IR. Dzięki temu istnieje możliwość niezależnego skonfigurowania źródeł dźwięku, ustawienia głośności i barwy dźwięku w wybranym pomieszczeniu, przełączenia lub powtórzenia ulubionego utworu itp.

Jednostka centralna i źródła dźwięku mogą być zainstalowane w osobnym małym pomieszczeniu lub zamykanej wnęce. Wszystkie połączenia pomiędzy elementami systemu /DAM 6000, LS, IR/ wykonuje się skrętką komputerową CAT5. Zasilanie urządzeń odbywa się z wykorzystaniem tych samych przewodów.

Szczegóły techniczne oraz cenowe wg konfiguracji klienta przygotowywane są każdorazowo przez dystrybutora – firmę ProAUDIO-AVT.

Informacje:

http://www.proaudio.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200