Coraz gorsze prognozy dla Ethereum. Nieuchronne spadki

W trakcie pisania artykułu cena Ethereum (ETH) wynosiła 1440 dol. Na rynku kryptowalut już od miesięcy brakuje optymizmu. Fani Ethereum mają jednak więcej powodów do narzekań.

Ethereum zalicza kolejne spadki / Fot. Jievani, Pexels.com

Ethereum zalicza kolejne spadki / Fot. Jievani, Pexels.com

W ostatnich tygodniach kryptowaluty notują kolejne i kolejne spadki. Wyprzedaż nastąpiła przede wszystkim w następstwie do raportów o inflacji w USA i stale pogarszających się warunków gospodarczych. W zasadzie wszystko jest coraz droższe, a inwestorzy uciekają od bardziej ryzykownych aktywów.

Sprawdź: Emotka

W przypadku Ethereum jest jednak jeszcze gorzej. Developerzy informują o kolejnych opóźnieniach dotyczących połączenia i przejścia na inny algorytm (PoS - proof of stake, zamiast PoW - proof of work), co sprawia, że coraz więcej fanów Ethereum traci wiarę, że kiedykolwiek dojdzie do faktycznego przejścia na PoS.

O ile więc inwestorzy rezygnują z kryptowalut ze względów makroekonomicznych, w przypadku Ethereum wielu z nich rezygnuje także przez niespełnione obietnice developerów.

Prognozy dla Ethereum na 2022

Przy rekordowej inflacji w USA (najwyższa od 40 lat) trudno mówić o tym, aby sytuacja na rynku kryptowalut miała się poprawić w najbliższym czasie. Spadki zaliczają również akcje amerykańskich spółek - zwłaszcza technologicznych.

Posiadacze ETH mają jednak więcej powodów do niezadowolenia. Developerzy zapowiedzieli, że przejście z PoW na PoS będzie opóźnione. Twierdzą, że znaleźli kilka błędów związanych z PoS i potrzebują więcej czasu, aby się nimi zająć.

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, stwierdził, że odpowiednie połączenie i przejście na PoS może nastąpić w sierpniu br., jeśli developerzy nie wykryją kolejnych problemów. Jednocześnie Buterin zasugerował, że w grę wchodzi również wrzesień lub październik.

Zobacz: MS Teams

Co ciekawe, Tim Beiko, który koordynuje pracę programistów przy Ethereum, ocenia, że szanse na przejście na PoS w tym roku wynoszą od 1% do 10%.

Entuzjaści PC mają związek typu "kochamy" albo "nienawidzimy" w przypadku PoW i wykorzystywania kart graficznych do przetwarzania transakcji w blockchainie Ethereum. Z jednej strony pozwala osobom z potężnymi kartami graficznymi czerpać korzyści z bezczynnego stanu komputera (idle time), być może pomagając opłacać comiesięczne rachunki. Z drugiej pojawiły się kolosalne operacje kopania z użyciem GPU, pozbawiając konsumentów dostępu do kart graficznych i zachęcając sklepy do dźwigania cen.

Co do samych wycen ETH, przy obecnych realiach nic nie wskazuje na to, aby jedna z największych kryptowalut mogła się "odbić". Prognozy zakładają dalsze, powolne spadki - nawet do poziomu 800 dol. w najbliższych miesiącach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200