Coinbase do klientów: wymień USDT na USDC. Czy to powód do paniki?

Jedna z największych giełd kryptowalutowych, Coinbase, prosi użytkowników o zamianę stablecoina USDT na USDC.

Coinbase przekonuje do USDC / Fot. Materiały własne

Coinbase przekonuje do USDC / Fot. Materiały własne

Coinbase przekonuje użytkowników, aby ci zamieniali USDT na USDC. Rezygnuje przy tym z opłat za zamianę, dając do zrozumienia, że "przesiadka" będzie w pełni darmowa. Jednocześnie giełda uważa, że USDC to "najbardziej zaufany stablecoin".

Sprawdź: Devil Torrent

Zobacz również:

  • Były menedżer Coinbase oskarżony o insider trading
  • Służby zajmują aktywa FTX

Coinbase informuje, że wydarzenia z ostatnich kilku tygodni wystawiły na próbę niektóre stablecoiny i można było zauważyć, że użytkownicy wybierali przede wszystkim te najbardziej stabilne aktywa. Dodaje, że "USDC jest godnym zaufania i stabilnym stablecoinem".

Dla wyjaśnienia, stablecoin to token krypto, który ma utrzymywać wartość 1 dol. Inaczej mówiąc, 1 USDC to 1 dol., podobnie jak 1 USDT to 1 dol.

Warto podkreślić, że Coinbase to współzałożyciel USDC.

Czy USDT traci swoją pozycję?

Dane z blockchainów pokazują, że USDT jest najczęściej wymienianym aktywem cyfrowym na Coinbase, reprezentującym 5% wolumenu na giełdzie. Obecna cena USDT trzyma stabilny poziom 1 dol., podobnie jak 1 USDC zachowuje 1 dol.

Po upadku giełdy FTX wycena USDT na krótki czas spadła do 93 centów, ale obecnie USDT odzyskał już stabilną wycenę 1 dol.

Zobacz: Bubble AM

Pod koniec września br. firma emitująca USDT, czyli Tether, została zobowiązana przez sąd federalny w Nowym Jorku do przedstawienia dokumentacji finansowej na temat wsparcia USDT. Inaczej mówiąc, miała pokazać, co dokładnie kryje się za stablecoinem i zabezpiecza jego wartość.

Póki co Tether i jego USDT pozostaje najpopularniejszym stablecoinem na świecie. Kapitalizacja rynkowa USDT to 67,7 mld dol., podczas gdy USDC zajmuje drugie miejsce z wynikiem 43,8 mld dol.

Co ciekawe, Binance niedawno przestało wspierać USDC, automatycznie konwertując zasoby klientów na własny stablecoin - BUSD. Binance to największa na świecie giełda kryptowalut i jeśli chodzi o wykorzystywane na niej stablecoiny, dominuje tam USDT i BUSD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200