Co zamiast BlackBerry?

Wiele dostępnych na rynku narzędzi MDM (Mobile Device Management) rozwiązuje jednak ten problem. Jeśli pracownik nie zezwoli na zdalną kontrolę, to centralna aplikacja może całkowicie zablokować dostęp do sieci firmowej z urządzenia. Specjalistyczne narzędzia rozpoznają również, czy w smartfonie nie dokonano nielegalnej modyfikacji oprogramowania, która pozwoliłaby pracownikowi na korzystanie z dowolnych (i często niebezpiecznych) aplikacji.

Odpowiednie zabezpieczenie urządzeń opartych na platformie Android może być nieco trudniejsze. Dopiero od wersji 3.0 "Honeycomb" system ten oferuje porównywalny do iOS stopień bezpieczeństwa. Android jest jednak wciąż rozwijany, przybywa też zaawansowanych aplikacji, znacznie podnoszących komfort pracy na tej platformie.

Zobacz również:

  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Jak złapać cyfrową równowagę?

Polecamy Urządzenia mobilne: jaka strategia dla BYOD?

Nie należy zapominać o Windows Phone 8, którego premiera zapowiadana jest na jesień br. Wszystko wskazuje na to, że firmy chcą korzystać ze smartfonów wyposażonych w przydatne i wydajne aplikacje. BlackBerry, bazujący przede wszystkim na funkcjach komunikacyjnych, zaczyna wyraźnie przegrywać z konkurencją.

Ważne jest to, że korzystanie z innych urządzeń niż terminal RIM nie musi oznaczać wyboru między mobilnością a bezpieczeństwem.


TOP 200