Citrix przedstawia nowe wersje XenApp i XenDesktop

Citrix zapowiedział nowe wersje aplikacji XenApp i XenDesktop (rozwiązań do wirtualizacji aplikacji i desktopów). XenApp i XenDesktop 7.6 stanowią podstawowe elementy Citrix Workspace Suite - platformy używanej do obsługi mobilnych przestrzeni roboczych.

XenApp i XenDesktop zaprojektowane są do działania w chmurze, bezpośrednio u klienta a także w środowiskach hybrydowych. Nowe wersje XA i XD oferują ulepszoną obsługę dźwięku, wideo, grafiki oraz zunifikowanej komunikacji, w tym np. platformy Lync Server 2013. Wspierają też przekierowywanie najnowszych urządzeń peryferyjnych USB 3.0, takich jak kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i telefony Lync dla urządzeń Windows. Mogą wiec posłużyć do budowania aplikacji obsługujących konsultantów telefonicznych, kontrahentów i zdalnych pracowników.

Nowe XenApp i XenDesktop spełniają wymagania specyfikacji Common Criteria (międzynarodowego standardu bezpieczeństwa oficjalnie przyjętego przez 19 państw, ale również przestrzeganego przez inne kraje) oraz oferują pełną migrację aplikacji Citrix AppDNA.

Zobacz również:

  • 5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT

Citrix opublikował też nową architekturę referencyjną do wdrażania XenApp i XenDesktop w środowisku Microsoft Azure, łącznie z danymi dotyczącymi doboru odpowiedniej wielkości systemu i jego kosztorysowania.

Rozwiązania XenApp i XenDesktop 7.6 będą dostępne od września 2014 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200