Citrix i Fujitsu: wirtualizacja desktopów

Citrix Systems i Fujitsu Technology Solutions zawarły porozumienie OEM, które zakłada zintegrowanie rozwiązań do obsługi wirtualnych stanowisk pracy Fujitsu z Citrix XenDesktop.

Porozumienie ma zapewnić użytkownikom spersonalizowane środowisko wirtualne niezależnie od miejsca, w którym będą oni przebywać. Fujitsu zamierza także dodawać wirtualizację Citrix XenServer do swoich serwerów stelażowych i kasetowych Primergy.

Citrix XenDesktop ma być jedną z kluczowych technologii w produktach i usługach Fujitsu: Virtual Workplace oraz Managed Virtual Workplace. Zintegrowane rozwiązanie ma przyspieszyć przydzielanie spersonalizowanych desktopów i pozwoli centralnie zarządzać wszystkimi zmianami. Użytkownicy korzystający z połączonego rozwiązania będą mieć do wyboru szeroką gamę systemów, w tym gotowe do obsługi infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI) serwery Fujitsu Primergy oraz uproszczone urządzenia klienckie Futuro z certyfikatem Citrix Ready - przetestowane i wstępnie zintegrowane z Citrix XenDesktop. Fujitsu zaoferuje również różne usługi związane z desktopami wirtualnymi, m.in. projektowania, wdrażania, obsługi i konserwacji.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

Serwery Fujitsu Primergy RX i BX są obecnie certyfikowane do obsługi Citrix XenServer. Ponadto XenServer i Citrix Essentials for XenServer zostaną zintegrowane z systemem zarządzania serwerami Fujitsu Primergy, zapewniając zunifikowane funkcje administracyjne oraz zaawansowane rozwiązania zarządzania wirtualizacją w środowiskach XenServer.

Rozwiązania Fujitsu Virtual Workplace i Managed Virtual Workplace zintegrowane z Citrix XenDesktop oraz rozwiązania do wirtualizacji centrum danych wykorzystujące Citrix XenServer i Citrix Essentials for XenServer mają być udostępnione w sierpniu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200