Chmurowe rozwiązanie firmy Alcatel-Lucent zapewniające firmom dostęp do zasobów wideo

Alcatel-Lucent uruchomił portal OTVS (OpenTouch Video Store) - dostępny w hostingu kanał wideo dla firm, zaprojektowany na wzór takich serwisów, jak YouTube czy Dailymotion. Rozwiązanie jest udostępniane jako usługa i korzysta z platformy OpenTouch oraz technologii stworzonej przez laboratorium Bell Labs.

OpenTouch Video Store jest pierwszym chmurowym rozwiązaniem typu SaaS (Software as a Service; oprogramowanie jako usługa) oferowanym przez Alcatel-Lucent. To narzędzie służące do zamieszczania i współdzielenia materiałów filmowych, które pozwala firmom tworzyć na potrzeby wewnętrzne nowy model współpracy dla pracowników oraz pomaga optymalizować komunikację biznesową, zapewniając użytkownikom szybki dostęp do zbiorów danych w formacie wideo.

Partnerzy biznesowi firmy Alcatel-Lucent będą mogli oferować OTVS jako usługę na całym świecie, niezależnie od infrastruktury sieci komunikacyjnej klienta. Za pomocą dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę i rozwiązania OTVS, pracownicy i firmy posiadające oddalone od siebie oddziały mogą sobie wtedy udostępniać informacje wideo.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24

Korzystanie z pakietu rozwiązań komunikacyjnych OpenTouch nie jest w przypadku OTVS konieczne, oferuje on jednak zaawansowane narzędzia do konwersji multimediów i szerszy kontekst ich wykorzystania w komunikacji biznesowej. Alcatel-Lucent wdrożył u siebie portal OpenTouch Video Store do użytku wewnętrzego pod nazwą ALUTV. Obecnie korzysta z niego ok. 25 000 użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200