ChatGPT znacząco ułatwia prace agentom nieruchomości w USA

Dzięki generatorowi tekstów wspieranemu przez ChatGPT sektor nieruchomości w USA znacząco uprościł swoją pracę.

ChatGPT to technologia, która posiada zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Z jednej strony środowisko akademickie obawia się o własność intelektualną i generowanie treści takich jak prace dyplomowe przez roboty, a z drugiej na świecie nie brakuje przykładów praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji w celu ułatwienia ludzkiej pracy.

Branża nieruchomości korzysta z dobrodziejstw ChatGPT
Źródło: Tierra Mallorca / Unsplash

Branża nieruchomości korzysta z dobrodziejstw ChatGPT

Źródło: Tierra Mallorca / Unsplash

Branża nieruchomości w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem korzysta z funkcji udostępnianych przez ChatGPT. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest do automatycznego generowania opisów domów, które później poddawane są jedynie niewielkiej korekcie. Działanie to znacząco przyspiesza prace agentów nieruchomości. To jednak nie koniec zastosowania ChatGPT w tej branży. Rozwiązanie wykorzystano również do automatycznego generowania odpowiedzi na pytania klientów oraz obliczania przykładowych warunków spłaty nieruchomości w przypadku zakupu na kredyt.

Zobacz również:

  • Blaski i cienie AI
  • Sztuczna inteligencja od Apple wymagać może nowych procesorów
  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI

Po kilku tygodniach od wdrożenia ChatGPT wielu agentów nieruchomości twierdzi, ze nie potrafiłoby już wrócić do pracy sprzed wdrożenia sztucznej inteligencji.

ChatGPT jest w stanie wygenerować odpowiedni opis nieruchomości w zaledwie 5 minut. Agent nieruchomości na stworzenie podobnego ogłoszenia potrzebuje średnio 60 minut.

Wielu agentów nieruchomości twierdzi, że ChatGPT zmienił sposób, w jaki piszą oferty, zamieszczają ogłoszenia w mediach społecznościowych i sporządzają dokumenty prawne dotyczące kupna i sprzedaży domów. ChatGPT może być również używany do automatyzacji powtarzalnych zadań, takich jak odpowiadanie na częste pytania klientów lub wykonywanie złożonych obliczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200