CFO rządzą budżetami IT

Dyrektor finansowy stał się najważniejszą osobą podejmującą decyzje w kwestiach związanych z technologią w niemal połowie firm - wynika z badania Gartnera.

Z raportu Financial Executives International (FEI) Technology Study wynika, że 42% CIO w firmach raportuje do CFO, a w 45% organizacji CFO zarządza strategią inwestycji technologicznych, samodzielnie podejmując decyzje (7%) lub przewodząc grupie, która podejmuje decyzje w kwestiach związanych z IT (38%).

CFO mają potencjalnie większy wpływ na decyzje dotyczące inwestycji w IT niż CIO, twierdzą eksperci Gartnera. Sami CFO odpowiadają za ok. 26% wszystkich inwestycji IT, a za 51% - razem z CIO.

Zobacz również:

  • BPM coraz częściej doceniane przez firmy. Dlaczego warto stawiać na usługi tego typu?
  • Gartner prognozuje spadek sprzedaży sprzętu

Priorytetami inwestycyjnymi dyrektorów finansowych są aplikacje i systemy analityczne. "CFO postrzegają wpływ na procesy biznesowe i usprawnianie działalności biznesu jako najważniejsze kwestie związane z technologią. Aplikacje i narzędzia analityczne są priorytetami inwestycyjnymi, a technologie, które wspierają te inicjatywy powinny być uważane za szczególnie ważne" - uważa John VanDecker, analityk Gartnera.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 344 respondentów w Wielkiej Brytanii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200