BlackBerry sprzedaje patenty za 600 mln dolarów

Patenty obejmują sprzęt, wiadomości tekstowe i inne produkty mobilne. Tym samym BlackBerry oficjalnie opuszcza ekosystem mobilny.

BlackBerry sprzedaje patenty / Fot. user1462590383, Pixabay.com

BlackBerry sprzedaje patenty / Fot. user1462590383, Pixabay.com

Patenty BlackBerry zdecydowała się kupić firma Catapult IP Innovations, przeznaczając na ten cel 600 mln dolarów.

Sprawdź: Notatnik

Zobacz również:

  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

BlackBerry informuje, że sprzedaż patentów nie wpłynie na klientów, którzy korzystają z produktów i usług firmy. Jest to częściowo spowodowane faktem, że producent wycofał już wiele starszych urządzeń, w tym system operacyjny o tej samej nazwie. Klasyczne telefony BlackBerry przestały więc działać 4 stycznia br.

Catapult IP Innovations to z kolei, jak twierdzi BlackBerry, spółka celowo utworzona w celu nabycia aktywów patentowych BlackBerry. Nabywca aktualnie zbiera fundusze wymagane do sfinalizowania transakcji, w tym 450 mln dol. w gotówce. Pozostałe 150 mln dol. zostanie wpłaconych w 30-milionowych ratach w ciągu trzech lat. Nie wiadomo natomiast co Catapult zamierza zrobić z patentami.

Zobacz: Dane jako usługa

BlackBerry wyjawiła, że finalizacja transakcji może zająć do 210 dni. W swoim zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zauważa również, że może wstrzymać transakcję, jeśli Catapult nie zapewni niezbędnego finansowania w ciągu 90 dni od zawarcia umowy przez obie firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200