BlackBerry Priv to bezpieczny telefon dla biznesu z aplikacjami Google'a

BlackBerry Priv to połączenie designu telefonu BlackBerry Torch z 2010 roku i potęgi mobilnego systemu od Google'a. Nowy telefon typu slider za kilka dni wchodzi do sprzedaży, a producent widzi dla niego miejsce w segmencie biznesowym.

Jeszcze kilka lat temu BlackBerry było jednym z najważniejszych producentów smartfonów, a urządzenia tej firmy cechowały fizyczne klawiatury, wysoki poziom zabezpieczeń i dostęp do usług sieciowych BlackBerry

Nowy system operacyjny kanadyjskiej firmy o nazwie BBOS 10 nie zdobył przychylności użytkowników oraz deweloperów aplikacji. Nie pomogło nawet umożliwienie uruchamiania na nich aplikacji pisanych z myślą o Androidze.

Zobacz również:

  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat

Producent zdecydował się na zaadoptowaniu na swoje potrzeby systemu Android. System mobilny Google'a będzie napędzał telefon BlackBerry Priv, który wchodzi do sprzedaży oficjalnie w piątek 30 października w cenie 699 dol.

BlackBerry zdaje sobie sprawę, że ich produkt nie ma większych szans na rynku konsumenckim zdominowanym przez iPhone'a i Samsungi z rodziny Galaxy. Kanadyjczycy przygotowali swój nowy telefon z myślą o użytkownikach biznesowych.

BlackBerry Priv to bezpieczny telefon dla biznesu z aplikacjami Google'a

BlackBerry Priv to smartfon typu slider z Androidem od BlackBerry

Nowy telefon to propozycja dla ludzi biznesu, które szukają urządzenia z fizyczną klawiaturą. To smartfon typu slider, w którym panel z klawiszami jest wysuwany. Urządzenie ma też duży dotykowy ekran i działa pod kontrolą systemu Android.

BlackBerry wyposażyło telefon Priv w pakiet swoich aplikacji i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. System Android pozwala z kolei korzystać z programów pisanych na najpopularniejszy system mobilny na świecie, w tym aplikacji od Google takich jak przeglądarka Chrome.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200