Biznes pod kontrolą

Coś dla każdego

Dywersyfikacja i uzupełnianie oferty obrazuje również starania zarządu Asseco Business Solutions o stworzenie kompleksowej oferty produktowej zakładającej wieloletnie partnerstwo z klientami. Systemy biznesowe sprzedawane przez Asseco BS mają odpowiadać potrzebom firm znajdujących się na różnych etapach rozwoju. "Dostarczamy aplikacje dla przedsiębiorstw każdego typu i wielkości, niezależnie od sektora. Z powodzeniem realizujemy naszą strategię sprzedaży rozwiązań dedykowanych dla wszystkich branż i segmentów rynku" - podkreśla Romuald Rutkowski. W ostatnim czasie systemy Asseco BS zostały uruchomione w firmach z branżach meblarskiej, wydawniczej i logistycznej, między innymi w EMKA Meble, Publikacie, Firmie Księgarskiej i Pago.

W ostatnich miesiącach, poza mobilnymi systemami wspierającymi sprzedaż, szczególnym zainteresowaniem klientów lubelskiej spółki cieszyły się systemy B2B, narzędzia klasy Business Intelligence oraz aplikacje wspomagające prowadzenie finansów i księgowości.

Bardziej kompleksowo

W ubiegłym roku na rynku zadebiutował nowy system ERP z oferty Asseco BS. Asseco WAPRO MAX, to aplikacja wspierająca zarządzanie całością działalności małej i średniej firmy, a jej cechą charakterystyczną jest przystosowanie pod kątem funkcjonalnym do potrzeb mniejszych podmiotów. "Pracujemy obecnie nad nowymi systemami klasy ERP, nowoczesnymi aplikacjami internetowymi oraz systemami B2B, ułatwiającymi współpracę między podmiotami gospodarczymi" - mówi Romuald Rutkowski. Klientów z sektora wytwórczego, logistycznego i handlowego firma zamierza przekonywać również do autorskiej platformy integracyjnej Asseco EBI Connector. Asseco BS chce bowiem wypracować pewien standard wymiany informacji między producentami a dystrybutorami. Z punktu widzenia klientów ma to m.in. uprościć proces wprowadzania na rynek nowych produktów. Na chwilę obecną z platformy integracyjnej korzysta ok. tysiąca dystrybutorów.

Realizowane są również pierwsze wdrożenia systemów ERP w modelu SaaS, co ma obniżyć barierę wejścia w system (dotychczas w modelu usługowym firma oferowała przede wszystkim systemy mobilne). Oferta firmy w tym zakresie opiera się na dwóch własnych centrach obliczeniowych zlokalizowanych w Lublinie i Wrocławiu. Ze względów technicznych, w pierwszej kolejności w taki sposób oferowane będą rozwiązania linii Asseco Safo i Asseco Softlab. Na oferowany przez Asseco BS outsourcing IT składają się, przede wszystkim, usługi związane z hostingiem i utrzymaniem systemów biznesowych, obecnie głównie rozwiązań mobilnych. Oferta outsourcingowa w zakresie aplikacji mobilnych obejmuje dodatkowo m.in. możliwość dzierżawy i pełnego serwisu urządzeń przenośnych, co pozwala na zmniejszenie bariery wejścia w rozwiązania tego typu oferowane przez Asseco BS.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200