Bitcoin osiągnął wartość niemal 25 000 dolarów. Dawno już nie było takich wzrostów

Wycena na poziomie niemal 25 tys. dolarów to świetny wynik dla Bitcoina, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie pół roku. Co więcej, wzrosty są realizowane pomimo ostatnich sankcji regulacyjnych ze strony USA.

Bitcoin osiąga niemal 25 000 dolarów / Fot. master1305, Freepik.com

Bitcoin osiąga niemal 25 000 dolarów / Fot. master1305, Freepik.com

Wynik na poziomie ok. 25 000 dol. Bitcoin osiągnął poprzednio mniej więcej w sierpniu 2022 r. Mniejsze tokeny, takie jak Ethereum, Cardano czy Polkadot również odnotowują spore wzrosty. Są też kryptowaluty, które zapewniają świetne zyski w krótkim czasie, np. Render Token czy Wemix.

Sprawdź: iPhone 13 Pro

Zobacz również:

  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne
  • Kolejny trudny kwartał kryptowalut

Jeśli ocenimy wynik Bitcoina zaledwie w tym roku, wzrost YTD (year to date), czyli od początku do stycznia do dzisiejszej daty, wynosi niemal 50%. Osoby, które zainwestowały w BTC 1 stycznia br., mogą więc cieszyć się sporymi zyskami.

Co więcej, w każdym horyzoncie czasowym Bitcoin wygenerował w tym roku zysk. To odpowiednio:

Ostatnie 24 godz.: zysk 8,70%

Ostatnie 7 dni: zysk 9,44%

Ostatnie 30 dni: zysk 16,70%

No i rzecz jasna YTD, czyli od początku roku - zysk na poziomie 49,21%.

Wykres – wycena BTC od początku roku:

Bitcoin osiągnął wartość niemal 25 000 dolarów. Dawno już nie było takich wzrostów

Spekulanci zdaje się zamykają swoje "niedźwiedzie" zakłady, co dodatkowo powoduje, że ceny rosną, bo nie ma aż tak dużej presji na sprzedawanie.

Jak podaje Coinglass, w ostatnią środę zlikwidowano mnóstwo pozycji "short" na łączną kwotę ok. 64,5 mln dol. w samych Bitcoinach - to najwięcej od ok. miesiąca. To sprawiło, że znacznie wystrzeliła cena Bitcoina, do poziomu ok. 9% dnia 15 lutego.

Ceny kryptowalut rosną wraz ze wzrostem światowych akcji. Te ostatnie zostały wzmocnione przez zakłady inwestorów, którzy uważają, że podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej (bank centralny USA) mogą stłumić inflację bez wpędzania Stanów Zjednoczonych w recesję.

Zobacz: Devil Torrent

Wielu inwestorów uważa, że wielkiego kryzysu finansowego nie będzie, a to oznacza, że warto obstawiać - zarówno podmioty, jak i aktywa krypto - które mają szansę na wypracowanie największych zysków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200