Asseco BS: w poniedziałek debiut na GPW

W ofercie publicznej oferowano 5,6 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C nowej emisji i prawie 1,8 mln sprzedawanych akcji serii B. Cena emisyjna została ustalona na 11 zł. Wartość nowej emisji wyniosła 61,6 mln zł. Wartość całej oferty - 81,3 mln zł.

"Myślimy o 70 mln zł, które zostaną przeznaczone wyłącznie na akwizycje. Jeszcze w tym roku zamierzamy przejąć większość udziałów w dużej polskiej spółce IT, co pochłonie gros funduszy. Interesujemy się też dwoma mniejszymi, które pasują do naszej wizji rozwoju" - deklarował w rozmowie z nami Romuald Rutkowski, prezes Asseco Business Solutions.

Przypomnijmy, po zakończeniu fuzji Asseco Poland z Prokom Software, Asseco Business Solutions przejmie duże kontrakty w sektorze przemysłowym i telekomunikacyjnym od Prokomu, w tym obsługę takich gigantów jak KGHM. Dotyczy to także grupy konsultantów SAP pracujących dla gdyńskiej spółki. Asseco BS będzie zajmować się także e-learningiem, outsourcingiem, telekomunikacją i rozwiązaniami mobilnymi (dzięki przejęciu Anica Systems do Asseco Poland).


TOP 200