Arm standaryzuje chiplety

Firma zawarła sojusz z ponad 20 partnerami i powołała do życia grupę roboczą, która zajmie się architekturą CSA (Chiplet System Architecture). Zaproponuje rozwiązania oraz standardy, które znajdą zastosowanie przy partycjonowaniu systemów bazujących na chipletach.

Grafika: MichaelHenry/freerangestock

Arm chce stawić czoła jednemu z głównych wyzwań branżowych: jak firmy produkujące chiplety mogą zadbać o ich wydajność wtedy, gdy są stosowane w tak złożonych środowiskach obliczeniowych jak te, które wykorzystują sztuczną inteligencję, kontrolując jednocześnie koszty i wydajność. Arm uważa bowiem , że chiplety mogą być z powodzeniem stosowane w takich środowiskach.

Chiplet nie ma postaci jednej monolitycznej matrycy, a zamiast tego wykorzystuje wiele mniejszych matryc, integrując je w ramach jednego chipletowego systemu. Pozwala to firmom budować chiplety mające różne konfiguracje, oferując przy tym indywidualne rozwiązania poprzez ponowne wykorzystanie istniejących już lub standardowych chipletów, każdy zoptymalizowany pod kątem wydajności kosztowej.

Zobacz również:

  • Majowa konferencja Apple może być ważniejsza niż oczekujemy
  • Sztuczna inteligencja od Apple wymagać może nowych procesorów

Aby to osiągnąć, projektanci muszą wiedzieć, jakich zasad powinni się trzymać podczas procesu partycjonowania chipletu, wiedząc przy tym jaki to ma wpływ na obsługiwane przez niego interfejsy. Konieczne jest tu wspólne podejście. Stąd inicjatywa, której celem jest opracowanie architektury systemu CSA, która umożliwi szersze wykorzystanie komponentów w ramach współpracy pomiędzy wieloma dostawcami. Grupa zajmie się każdym z segmentów rynku chipletów, od urządzeń mobilnych, przez motoryzację, po infrastrukturę.

Źródło: evertiq

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200