Apple szuka dostawców OLED-ów do iPhone'a. Na celowniku Samsung i LG

Do premiery kolejnego iPhone'a pozostało jeszcze wiele miesięcy czasu, a już teraz pojawiają się informacje dotyczące planów współpracy Apple z podwykonawcami przy telefonach na 2018 rok. Ekrany do nowych telefonów będą produkowane najpewniej przez dwóch producentów pochodzących z Korei.

iPhone to telefon produkowany przez Apple'a, ale firma z Cupertino zamawia podzespoły u bardzo wielu różnych firm. Podwykonawcy zajmują się produkowaniem między innymi procesorów, modułów łączności, pamięci i wyświetlaczy.

W kolejnych latach Apple może zaprosić do współpracy przy ekranie do iPhone'a dwóch partnerów. Wedle ostatnich doniesień wyświetlacze OLED do telefonu amerykańskiego producenta wyprodukują firmy pochodzące z tego samego kraju: Samsung oraz LG.

Zobacz również:

  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych AI, ten chmurowy system nie ma sobie równych

Nie wiadomo jeszcze, czy te informacje się potwierdzą. Do tej pory Apple nie stosowało w swoich telefonach ekranów wykonanych w technologii OLED i nie zapowiada się, by zmieniło się to w przyszłym roku. Plany są znacznie bardziej długofalowe.

Jeśli wierzyć doniesieniom, to firmom zajmie od dwóch do trzech lat przygotowanie linii produkcyjnych i zebranie mocy przerobowych by spełnić wymagania Apple. Koszt przedsięwzięcia dzielony pomiędzy LG i Samsunga ma wynieść 12,8 mld dol. Apple najpewniej w części to zasponsoruje.

Apple szuka dostawców OLED-ów do iPhone'a. Na celowniku Samsung i LG

LG i Samsung mają zająć się produkcją paneli OLED do nowego modelu iPhone'a

Jeśli Apple utrzyma swoje tempo wydawania nowych produktów, to dopiero iPhone 9 będzie pierwszym smartfonem w ofercie firmy wyposażonym w wyświetlacz OLED. Taki ekran mógłby być cieńszy niż ten znany z iPhone'ów 6s i 6s Plus.

źródło: venturebeat.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200