Apple ostrzega deweloperów - firma może usunąć stare aplikacje

Apple zamierza usunąć z App Store stare, nieaktualizowane aplikacje. Część deweloperów otrzymała powiadomienia e-mail, w których firma informuje o usunięciu aplikacji w ciągu 30 dni.

Firma Apple po raz kolejny zamierza wymusić na programistach regularne aktualizowanie programów znajdujących się w App Store. Firma rozesłała maile "App Store Improvement Notice", w których deweloperzy są informowani o możliwości usunięcia ich aplikacji z App Store.

App Store - oficjalny sklep z aplikacjami firmy Apple
Źródło: apple.com

App Store - oficjalny sklep z aplikacjami firmy Apple

Źródło: apple.com

Programiści, którzy otrzymali wiadomość zostali poinformowani, że muszą zaktualizować aplikację i przesłać ją do weryfikacji firmy Apple w ciągu 30 dni od otrzymania powiadomienia. Jeżeli aplikacja nie zostanie zaktualizowana, Apple usunie ją z App Store.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Apple się poddaje - sideloading na iPadOS zadebiutuje jesienią

Na szczęście decyzja ta nie wpłynie na programy, które zostały już zainstalowane przez użytkowników. W przypadku usunięcia programu z App Store, nadal pozostanie on zainstalowany na smartfonie lub tablecie.

Deweloperzy nie przyjęli nowych wieści firmy Apple z entuzjazmem. Spora część programistów iOS skarży się na mediach społecznościowych. Twórcy aplikacji na urządzenia mobilne Apple uważają, że działanie firmy jest nie w porządku. Mniejsi dystrybutorzy uważają, że firma traktuje niesprawiedliwie niezależnych twórców.

Twórcy zgodnie podkreślają, że w App Store znajdziemy mnóstwo programów, których rozwój został zakończony, a jednocześnie są to niezwykle popularne i aktualne gry i aplikacje.

Z App Store znikła między innymi aplikacja FlickType Keyboard dla niewidomych. Program przez dwa lata nie był aktualizowany, więc został usunięty ze sklepu z aplikacjami.

Apple od 2016 roku regularnie usuwa aplikacje z App Store. Firma uważa, że działanie to pozwala zapewnić konsumentom dostęp do najnowszych i najbardziej dopracowanych programów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200