Apple i Intel mogą dojść do porozumienia jeszcze w tym miesiącu

The Wall Street Journal podał wczoraj, że Apple prowadzi cały czas z Intelem rozmowy w sprawie zakupu należącego do tej korporacji oddziału produkującego mobilne modemy 5G i że znajdują się on w końcowym stadium. Nieoficjalnie mówi się, że wartość transakcji opiewa na kwotę ok. 1 mld USD i że umowa może być podpisana w najbliższych dniach.

Rozmowy mają już być na tyle zaawansowane, że komunikat w tej sprawie może się ukazać jeszcze w tym miesiącu. Warto przypomnieć, ze Intel zaskoczył mocno świat IT świat w kwietniu tego roku ogłaszając, że wycofuje się definitywnie z rynku smartfonów 5G, a więc również instalowanych w nich modemów tego typu.

Jeden z szefów Intela w wydanym wtedy z tej okazji oświadczeniu powiedział: „Stało się dla nas jasne, że biznes ten nie przysporzy nam zysków. Stąd taka właśnie decyzja”. Jednocześnie poinformował, że w przyszłości Intel zamierza rozwijać wyłącznie te technologie bezprzewodowe, które wspierają infrastrukturę takich sieci.

Zobacz również:

Dla Apple przejęci technologii stosowanych przy produkcji mobilnych modemów oznacza jedno. Uniezależni się ona od dostaw takich komponentów produkowanych przez inne firmy i będzie mogła instalować w smartfonach iPhone swoje własne modemy tego typu.

Obie firmy prowadziły takie rozmowy od pewnego czasu, ale zakończyły się one w kwietniu tego roku fiaskiem w momencie gdy Apple podpisał umowę z firmą Qualcomm (pisaliśmy o tym tutaj) przewidującą, że będzie od niej kupować produkowane przez nią mobilne modemy.

Teraz jak widać Apple uznał, że po wycofaniu się Intela z tego rynku, warto jednak przejąć od niego ten biznes.

Intel odmówił póki co komentarza w tej sprawie, podobnie jak Apple.


TOP 200